Kai Kėdainiuose pasklido kalbos, jog šįmet nebus organizuojama daugelį metų vykdavusi Ledų šventė, kėdainiečiai pradėjo spėlioti, kodėl taip nutiko.

Pasak V. Uspaskich, Ledų šventę uždraudė Grybauskaitė ir Butkevičius.

Pasak V. Uspaskich, Ledų šventę uždraudė Grybauskaitė ir Butkevičius.

Kai kas leido sau pajuokauti, kad taip buvusi valdžia baudžia kraštiečius, kad jie neteisingai balsavo pastaruosiuose savivaldybių tarybų rinkimuose ir Darbo partiją nustūmė nuo pjedestalo.

Tačiau be šventės kėdainiečiai neliko – koncernas „Vikonda“ visus miestelėnus ir jų bičiulius rugpjūčio 1-ąją pakvietė į savo 25-ąjį gimtadienį.

Šis renginys nelabai kuo skyrėsi nuo ilgus metus švęstų Ledų švenčių: tie patys automobilių kamščiai mieste prieš renginio pradžią, tie patys kraštiečių susitikimai ir pasišnekučiavimai kam blaiviai, o kam ir su bokalu rankose, tos pačios eilės prie laikinųjų tualetų.

Šventė sutraukė tūkstančius žmonių.

Šventė sutraukė tūkstančius žmonių.

Na, o atsakymą, kodėl šįmet neliko Ledų šventės, renginiui prasidėjus pateikė jos iniciatorius Viktoras Uspaskich. Jis pasakė, kad Ledų šventę uždraudė Grybauskaitė ir Butkevičius. Ir jei kėdainiečiai šventę norės susigrąžinti, tai turės to prašyti Daukanto aikštėje. Tačiau itin didelio entuziazmo dėl tokio pasakymo koncerno įkūrėjas nesulaukė. Pasigedęs plojimų V. Uspaskich replikavo: „Nu, blyn. Jūs išgerkit ar ką ir paplokit, juk tai nieko nekainuoja.“

Šventės rengėjai kėdainiečiams tradiciškai dovanojo koncertą, kuriame dainavo Mantas Jankavičius, Džordana Butkutė ir buvęs grupės „Modern Talking“ narys Thom Anders.