Šiandien Austrijoje prasidėjo olimpinės atrankos krepšinio 3×3 turnyras. Pirmadienį Kaune esančiuose Krepšinio namuose į olimpinę atranką Austrijoje išlydėta Lietuvos 3×3 krepšinio rinktinė, kurios sudėtyje – kėdainietis Paulius Semaška.

Rinktinės krepšininkams – Aurelijui Pukeliui, Šarūnui Vingeliui, Dariui Tarvydui, Pauliui Semaškai, Modestui Kumpiui ir Ignui Vaitkui – buvo įteikti nacionalinės ekipos marškinėliai, o rinktinės treneriui Dainiui Novickui – trispalvė. Į Graco miestą, kuriame vyks atrankos turnyras, lietuviai išskrido antradienį.

Jau vyksta

Lietuvos 3×3 krepšinio rinktinės kovas iš olimpinės atrankos tiesiogiai transliuoja TV6 televizija.

Tapti olimpiečiais

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) ir 3×3 krepšinio asociacijos vadovai išvykstančiai rinktinei linkėjo į Lietuvą parvežti Tokijo olimpinių žaidynių kelialapį. Būtent šią vasarą trijulių krepšinis debiutuos olimpiados programoje.

„1992-aisiais Lietuva irgi pirmą kartą gavo šansą dalyvauti olimpiadoje, reikėjo žaisti atrankoje, pasinaudojo ta proga. Turite šansą tapti olimpiečiais. To jums ir linkiu. Vyrukai, viskas priklauso nuo jūsų, o mes su mielu noru pasirgsim“, – krepšininkų palydėtuvėse kalbėjo LKF prezidentas Arvydas Sabonis.

„Tai nauja sporto šaka, jos virsmas būtų visai kitoks, jei mums pasisektų. Atsirastų neribotos galimybės sportui, pragyvenimui ir kitiems dalykams“, – rinktinei sakė 3×3 krepšinio asociacijos įkūrėjas Rolanas Skaisgirys.

„Palinkėčiau tapti olimpiečiais. Viskas tuo ir pasakyta. Viskas jūsų rankose, saugokit save“, – palinkėjimus išsakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Atsivertų galimybių

„Jeigu bus olimpiada, bus ir šitas sportas Lietuvoje, ir be galo daug galimybių jums“, – sėkmės linkėjo 3×3 krepšinio asociacijos direktorius, taip pat kėdainietis Ignas Grinevičius.

„Jeigu būtume paskutinę naktį sužinoję, nesiruošę ir išvažiavę, dėl Igno Vaitkaus traumos reikėtų keisti žmogų ir būtų sunku. Bet dabar visi žaidėjai sportavo 3-4 savaites, visi sistemoje ir viską žino. Smagu, kad dirbo daug žmonių. Jeigu Dievas nori, kad eitume sunkesniu keliu, eisim sunkesniu, bet pergalę vis tiek pasieksim“, – situaciją pakomentavo rinktinės strategas Dainius Novickas, irgi kilęs iš Kėdainių.

Žinom, dėl ko važiuojam

„Buvo kontrolinių varžybų, kuriose pamatėme savo minusiukų, klaidelių, turėjom laiko jas pasitaisyti. Dabar važiuojam pasiruošę, jokių blogų nuotaikų nėra. Žinom, dėl ko važiuojam, laukiam. Kuo greičiau pradėsim, tuo greičiau išeisim į olimpiadą“, – mintimis dalijosi rinktinės treneris.

Lietuvos rinktinė kovą dėl olimpinio kelialapio pradėjo ketvirtadienį. B grupėje lietuvių varžovai bus Kazachstano, JAV, Belgijos ir Pietų Korėjos krepšininkai. Grupės varžybos baigsis rytoj, šeštadienį.

Jeigu rinktinei pavyks užimti bent antrąją vietą B grupėje, sekmadienį lauks ketvirtfinalio barjeras. Jame varžovais taptų viena iš D grupės ekipų – Nyderlandų, Latvijos, Kanados, Kroatijos ar Austrijos.

Ketvirtfinalyje, jei išeisime iš grupės, susitiksime su mirtininkų grupe, turbūt bus sunkiausia. Bet geriau žaisti prieš varžovus, kuriuos žinai ir gali išsiskautinti, žinai gudrybes, negu gauti kažką, kieno rungtynių negali pažiūrėti“, – į laukiantį kelią žvelgė Novickas.

Sėkmės atveju Lietuvos krepšininkai kitą pirmadienį galės kovoti dėl vieno iš trijų olimpinių kelialapių. Laimėjus pusfinalį, vieta Tokijo olimpinėse žaidynėse būtų garantuota. Kitu atveju lemiamu maču taptų rungtynės dėl trečiosios vietos. Bilietu į Japonija džiaugsis tik mažajame finale triumfavusi rinktinė.

Trijulių krepšinio rungtis Tokijo olimpinėse žaidynėse vyks šių metų liepos 24-28 dienomis, o joje dalyvaus 8 nacionalinės rinktinės.

LKF ir „Kėdainių mugės” inf.

Titulinėje nuotraukoje: 3×3 rinktinė išlydėta kautis dėl olimpinio kelialapio. P. Semaška nuotraukoje – su marškinėliais rankose  penktas iš kairės. (ltu.basketball nuotr.)

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.