Kovo mėnesį nutrūkus krepšinio čempionatams, o krepšininkams užsidarius namuose, Lietuvos krepšinio 3×3 asociacija su Lietuvos krepšinio lyga ėmėsi vystyti idėją surengti komercinį 3×3 krepšinio turnyrą.

Keturis liepos mėnesio savaitgalius Palangoje „Hoptrans 3×3” turnyre varžėsi devynios LKL ir dvi NKL komandos. Kėdainiams atstovavęs „Nevėžis“ neiškovojo nė vienos pergalės ir iš turnyro po trijų etapų iškrito.

Tačiau kėdainiečiai  turnyre žibėjo. Vienas iš jų – Paulius Semaška, džiuginęs žiūrovus taikliais tritaškiais, skindamas pergales Kauno rajono komandos „Tauras“ sudėtyje.

Po šio turnyro Paulius nebeslepia, jog krepšinis 3×3 jam yra mielesnis nei įprastas krepšinis – penki prieš penkis.

Atstovavo Lietuvai

„Rimčiau 3×3 pradėjau žaisti pernai, –  sako Paulius. –  Atstovavau Lietuvai Europos žaidynėse Minske (Baltarusija). Užėmėm 5-tą vietą.

Krepšinis 3×3 Lietuvoje – dar naujas dalykas, o pasaulyje jis jau – senokai. Manau, kad įvykęs „Hoptrans 3×3” turnyras labai padės šiai, jau olimpinei (nuo Tokijo olimpiados), sporto šakai plėstis mūsų šalyje ir pakeis žaidėjų požiūrį.“

Krepšinyje Paulius nuo antros klasės. Kėdainietis trenerio Valerijaus Kuprijanovo auklėtinis, šešiolikmetis Paulius su bendraamžių Lietuvos rinktine iškovojo Europos sidabrą. Karjerą Paulius tęsė tuometinio „Lietuvos ryto“ dublerinėje komandoje „Perlas“ (NKL).

Sustabdė pandemija

„Po to –  „Nevėžis“ (LKL), vėl „Perlas“, „Šilutė“ (NKL), dar du sezonai „Nevėžyje“, Vokietija… O du pastarieji sezonai – Šakių „Vytyje“, –  savo sportines stoteles per dešimtmetį vyrų krepšinyje vardija Paulius.

Į 3×3 krepšinį Paulių paviliojęs „Tauro“ treneris – Dainius Novickas taip pat yra kilęs iš Kėdainių. Jis ir Lietuvos krepšinio „3×3” asociacijos iniciatorius, ir šios sporto šakos entuziastas bei propaguotojas Lietuvoje. A. Novicko suburta kol kas vienintelė profesionali tarptautiniuose turnyruose dalyvaujanti ekipa „Gulbelė“. Jei ne pandemija, Lietuva turėtų ir antrą profesionalią komandą tarptautiniuose turnyruose, kurioje turėjo būti ir Paulius.

„Tau 27-eri. Neskaitant Europos vicečempiono titulo dar mokykloje, tradiciniame vyrų krepšinyje gal jau ir lubos pasiektos? Kas dabar? Renkiesi gal 3×3?”, –  atvirai klausiu Pauliaus.

„Mano toks ir būtų noras. Matysiu, kaip seksis, tačiau aš sau perspektyvų daugiau matau 3×3 krepšinyje, nei 5×5”, –  neslepia Paulius.

 Pirmas žingsnis žengtas – Paulius jau yra antroje suburtoje profesionalioje Lietuvos komandoje „Tauras“.

Sezonas – vasarą

„Viskas dar tik prasideda, bet 3×3 tikrai bus pripažinta sporto šaka. Jau tenka girdėti, kad visi LKL klubai ateityje turės ir trys prieš 3×3 komandas“, –  entuziazmu trykšta į pirmuosius pagreitį įgaunančio 3×3 traukinio vagonus įšokęs Paulius.

Kaip krepšininkas pasakojo, vyksta tarptautiniai turnyrai, kuriuose – dideli priziniai fondai. Ten patekus galima uždirbti ir išlaikyti komandą. Sistema tarptautinių komercinių 3×3 turnyrų esanti panaši kaip tenise. Tai –  chalenger (pretendentų – iš angl. k.) turnyras, kuriame nugalėtojas gauna penkiolika tūkstančių eurų ir pakvietimą į aukštesnį, master (pagrindinis – iš angl. k.) turnyrą, kuriame už pirmą vietą skiriama trisdešimt tūkstančių eurų. Visą vasarą įvairiose vietose vyksta tokie turnyrai. Vasarą iki vėlyvo rudens tęsiasi 3×3 sezonas. (5×5 sezonas Europoje prasideda rudenį ir tęsiasi iki vasaros).

Palangoje įvykęs „Hoptrans 3×3” buvo pretendentų tipo, nes nugalėtojas gavo pakvietimą į master turnyrą Vokietijoje. Tai buvo FIBA dovana, kadangi jie buvo labai sužavėti turnyru Palangoje.

Slapta svajonė – rinktinė

Pauliaus ambicija rungtyniauti antroje Lietuvos komandoje 3×3 tarptautinėse arenose – praktiškai jau įgyvendinta.

Tačiau kuri Lietuvos komanda dalyvaus olimpiniuose atrankos turnyruose 3×3?  Ar yra tikimybė pamatyti kėdainietį Tokijuje šioje sporto šakoje atstovaujantį Lietuvai?

„Tyliai galim pasvajoti. Nežinau, kiek tai realu, – atsargiai svarsto Paulius. – Realiai yra komanda „Vytis-Gulbelė“, kuri turėtų važiuoti ten. Tikrai realiau patekti į olimpinę rinktinę 3×3 tokiems žaidėjams, kaip aš, ir turėti šansų dalyvauti olimpiadoje, nei 5×5.”

Nėra Paulius tikras, kas sporte bus ir dėl pandemijos. Yra dar trys pakvietimai į turnyrus šią vasarą. Tačiau kitą vasarą Paulius tikisi, kad jau viskas bus gerai ir planus kuria ambicingesnius.

O 2020–2021 m. sezoną Paulius turėtų žaisti NKL Šakių „Vytyje“ ir į kitą komandą keltis net negalvoja. Nors po turnyro „Hoptrans 3×3”, kuriame jis žibėjo savo tritaškiais metimais, pasiūlymų atsirado.

Ar bus profesionali komanda Kėdainiuose?

O „Tauras“ šį savaitgalį grįžta į nuo birželio iki rugpjūčio vidurio savaitgaliais vykstantį Lietuvos 3×3  krepšinio čempionatą, kuriame siekia iškovoti čempionų titulą ir pakvietimą į master turnyrą.

Lietuvos 3×3 krepšinio čempionate dalyvauja ir kėdainiečių komanda „Nanet“, kuri, likus trims turams, užima penktąją vietą turnyro lentelėje.

„Girdėjau Kėdainių krepšinio bendruomenėje šnekant, jog yra noras Kėdainiams turėti tokią komandą ir manau, kad labai greitai tai gali įvykti, – sako nuo gimtojo miesto krepšinio nenutolęs Paulius. – Tarp kitko, Kėdainiuose jau yra nebloga komanda, kurioje žaidžia Povilas Dambrauskas, Medas Kuprijanovas, Laurynas Danielius.

Būtent ją galėjo pabandyti deleguoti į „Hoptrans 3×3” turnyrą nuo „Nevėžio“ klubo. Blogiau nebūtų buvę. Dar, kaip tyčia, visus tris turus teko žaisti prieš „Nevėžį“ ir juos įveikti. Gaila buvo, kad jiems taip nesisekė.“

Panašios naujienos