Apie didžiausios Kėdainių įmonės darbo pabaigą paskelbta vicemero socialiniam tinkle. Tačiau savivaldybės administracijos direktorius sako, jog apie „Lifosos“ likimą šiandien dar negali pasakyti niekas.

Kėdainių Rajono savivaldybės vicemeras Paulius Aukštikalnis savo feisbuko paskyroje šiandien paskelbė: „Prieš nepilną valandą baigėsi Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame dalyvavo AB ,,Lifosa” technikos direktorius Tomas Janonis ir Priešgaisrinės tarnybos vadovas Virginijus Stogevičius. Be galo liūdna ir skaudu tai pasakyti, bet įmonė informavo kad jau turi pasirengusi labai konkretų veiklos nutraukimo/stabdymo planą kuriuo jie dabar ir vadovaujasi. Šiuo metu gamykla veikia sumažintu režimu iki tol kol išbaigs turimas žaliavas. Balandžio 10 dieną bendrovė visiškai sustabdys jau paskutinį Sieros cechą,“

Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius „Kėdainių mugei“ sakė, kad apie „Lifosos“ likimą dar niekas nieko negali pasakyti. Pasak jo, Ekstremalių situacijų komisija tuo labiau to nesprendžia, o susirinkusi buvo dėl AB „Lifosoje“ esančio nemažo kiekio bevandenio amoniako ir aptarti veiksmų, kaip apsaugoti gyventojus, jei įvyktų avarija.

„Lifosos“ technikos direktorius T. Janonis informavo, kad dalis cechų tebedirba ir jie tikisi, kad iki balandžio vidurio amoniako gamykloje neturėtų likti, – paklaustas, ar tiesa, kad balandžio 10 d. gamykla užsidarys, paaiškino savivaldybės Ekstremalių situacijų vadovas A. Kacevičius.