„Sausio pirmoji mūsų skyriaus darbuotojams buvo gana darbinga. Tądien pasaulį padėjome pasveikinti dviem vaikučiams – mergytei ir berniukui. Pirmojo kūdikio mamai juokaudamas sakiau, kad tokią ypatingą dieną gimusiai mergytei reikia ypatingo vardo ir pasiūliau Eurėja, tačiau tėveliai juodaplaukę gražuolę nutarė pavadinti Lukne“, – šypsodamasis apie pirmosios metų dienos darbus kalbėjo Kėdainių ligoninės akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėjas Darius Kaminskas.

Giedrė ir Robertas Valansevičiai džiaugiasi susilaukę dukrytės Luknės, kuri tapo pirmuoju Kėdainių ligoninėje 2015-aisiais gimusiu kūdikiu.

Giedrė ir Robertas Valansevičiai džiaugiasi susilaukę dukrytės Luknės, kuri tapo pirmuoju Kėdainių ligoninėje 2015-aisiais gimusiu kūdikiu.

3 kilogramų 80 gramų svorio ir 49 centimetrų ūgio Luknė pagal medikų skaičiavimus turėjo gimti sausio 4-ąją, tačiau į pasaulį pasibeldė kiek anksčiau. „Tikrai nesitikėjome, kad mūsų dukrytė bus pirmasis rajono metų kūdikis. Tai labai lauktas vaikas. Auginame beveik dvejų metukų sūnelį, tad dabar turėsime gražią porytę“, – laiminga kalbėjo Luknės mama Giedrė Valansevičienė. Žmonos aplankyti atskubėjęs vyras Robertas tikisi, kad mergaitė augs sveika ir nebus užsispyrusi kaip ožkytė. „Kažin kokią lemtį atsinešė dukra, juk ji dviguba „ožkytė“ – gimė Ožkos metais ir ožiaragio ženkle. Jei bus užsispyrusi, svarbiausia, kad tas užsispyrimas būtų teisingas“, – sakė R. Valansevičius.
Kiek vėliau po Luknės pasaulį garsiu riksmu pasveikino Vilmos Kučinskienės sūnus. Jis taip pat lauktas vaikas šeimoje. „Tai mūsų antrasis sūnus. Vyresniajam jau devyneri metai, tad pats laikas buvo susilaukti antrojo mažylio. Jam sugalvojome Kristupo vardą. Esu labai laiminga, kad vaikutis sveikas ir ramus“, – praėjus parai po gimdymo sakė V. Kučinskienė.

Vilma Kučinskienė džiaugiasi sausio pirmąją susilaukusi 50 centimetrų ūgio ir 3110 gramų svorio sūnaus Kristupo, kurio nekantriai namuose laukia vyresnis brolis.

Vilma Kučinskienė džiaugiasi sausio pirmąją susilaukusi 50 centimetrų ūgio ir 3110 gramų svorio sūnaus Kristupo, kurio nekantriai namuose laukia vyresnis brolis.

Naujametę naktį dirbę gydytojai D. Kaminskas ir Violeta Tamulienė sakė, kad ta naktis buvusi labai audringa. „Turėjome ne tik porą gimdymų, bet ir daugybę netikrų signalų. Vaikučio atėjimas yra išskirtinis įvykis. Kai kurie tėveliai labai atsakingai tam ruošiasi ir bijo visokių staigmenų. Tad nenuostabu, jog artėjant lemtingam laikui kai kas ypač saugosi ir neramiai priima kiekvieną signalą“, – naujametės nakties įspūdžiais dalijosi dvejus metus Kėdainiuose dirbanti V. Tamulienė.
D. Kaminskas norėtų, kad darbinga metų pradžia garantuotų ir tolimesnę tokią jų eigą. „Pernai į pasaulį padėjome ateiti 301 vaikučiui. Tai yra devyniais mažiau negu 2013-aisiais metais. Vaikų kasmet vis mažiau gimsta. Puikiai menu, kokie darbingi metai buvo, kai atvažiavau dirbti į Kėdainius. Tada, 1995-aisiais, Kėdainių ligoninėje gimė 750 mažylių. Dabar, po 20 metų, jų daugiau negu dukart mažiau. Statistika nėra džiuginanti, tačiau panašiai gyvena ir kitų rajoninių ligoninių kolektyvai“, – sakė D. Kaminskas. Jis pasidžiaugė, kad vadovauja vienam jauniausių šalies akušerijos ginekologijos skyrių, nes jame dirba penki jauni specialistai, o vedėjas, kuriam 48 metai, yra vyriausias gydytojas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.