Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugija organizuoja du mėnesius truksiančius kursus. Jų pradžia – vasario 4 dieną. Kursai yra būtini tiems, kas nori papildyti medžiotojų gretas.

Kursų dalyviai išmoks pažinti daugumą Lietuvoje gyvenančių žvėrių ir nemažą dalį paukščių, atpažinti jų pėdsakus bei veiklos ženklus, suprasti jų biologiją, nustatyti kanopinių žvėrių amžių, susipažins su medžioklinių ginklų, įrankių bei priemonių arsenalu ir sužinos daug kitų svarbių dalykų, kurie pravers medžioklėje.

„Atvykusiems į draugiją ar paskambinusiems suteiksime visą reikalingą informaciją, padėsime užpildyti reikiamus dokumentus. Kursus išklausę asmenys įgis pažymėjimą, suteikiantį teisę laikyti galutinį medžiotojų teorijos žinių patikrinimo egzaminą. Sėkmingai išlaikę medžioklės egzaminą gaus ne tik medžiotojo bilietą, bet ir teisę vienus metus nemokamai žvejoti Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos nuomojamuose vandens telkiniuose“, – teigė šios draugijos atstovė Jovita Bielskienė.

Šiuo metu Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugija vienija 670 medžiotojų, iš jų – 20 moterų. Kasmet narių gretas papildo apie 10–20 naujokų.

Medžioklės žinovė, žvejybos ir žuvininkystės specialistė J. Bielskienė primena, kad teisė medžioti suteikiama ir medžiotojo bilietas išduodamas Lietuvos Respublikos piliečiams, nuolat mūsų šalyje gyvenantiems užsieniečiams ir asmenims be pilietybės, sulaukusiems 18 metų, baigusiems medžiotojų mokymo kursus, atlikusiems 1 metų stažuotę bei išlaikiusiems medžioklės egzaminą pagal Aplinkos ministerijos nustatytą tvarką ir programą, taip pat atitinkantiems kitus medžiotojams keliamus reikalavimus.

Pageidaujantys tapti medžiotojais ir ketinantys dalyvauti kursuose turėtų užsiregistruoti rajono medžiotojų ir žvejų draugijoje (Dotnuvos g. 4, Kėdainiai), tel 8 671 81 122 arba el. p. mzdjovita@gmail.com.

Panašios naujienos