verslo-anglu-kalbos-kursai-suaugusiems-vilniujeŠ. m. kovo 12 d. organizuojami darbų saugos ir sveikatos kursai. Užsiėmimai vyks Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro patalpose (S. Dariaus ir S. Girėno g. 52), pradžia  – 9 val. Kartu vyks ir priešgaisrinės saugos kursai. Papildoma informacija teikiama savivaldybės administracijoje, 619 kab., arba tel. 69503.

Pagal Mokymo ir atestavimo darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais bendruosius nuostatus (Žin., 2011, Nr.76-3683); Įmonių darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybų pavyzdinius nuostatus (Žin.,  2011, Nr. 69-3307) bei LRV 2007-03-21 nutarimu Nr. 292 (Žin., 2007, Nr. 37-1365) patvirtintą Darbdavio ar jo įgalioto asmens žinių iš darbuotojų saugos ir sveikatos srities privalomojo tikrinimo tvarką,  kiekvienoje įmonėje turi būti vienas ar keli darbuotojai, atestuoti iš darbuotojų saugos ir sveikatos srities.

Jeigu įmonės tarnybos funkcijas atlieka pats įmonės vadovas (kai įmonėje dirbančių žmonių skaičius neviršija nustatyto dydžio), jis privalo būti apmokytas, atestuotas ir turėti įmonės vadovo, vykdančio įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos funkcijas, darbų saugos pažymėjimą.

Jeigu įmonėje yra atestuotas kitas (ne darbdavys) darbuotojas kaip tarnybos specialistas, t. y. turi įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos specialisto pažymėjimą, tai darbdaviui pakanka būti atestuotam ir turėti atitinkantį jo pareigas (t. y. darbdavio ar darbdavį atstovaujančio asmens) darbų saugos pažymėjimą.

Be to, pagal aukščiau paminėtą LRV nutarimą, darbdavio įgalioti asmenys –  atskirų (kitose teritorijose ar vietovėse) padalinių vadovai – taip pat privalo turėti analogišką kaip ir įmonės vadovo darbdavio įgalioto asmens darbų saugos pažymėjimą.

Visi paminėti pažymėjimai atnaujinami po mokymo kas 5 metai.
Kėdainių rajono savivaldybės administracijos civilinės ir priešgaisrinės saugos vyr. specialistas Stasys Okunevičius  

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.