Vieni – anksčiau, kiti – vėliau, tačiau kiekvienas stojame akis į akį su realybe, kai tampame atsakingi už savo finansinę gerovę. Sprendimas, kaip tą užsitikrinti, priklauso nuo kiekvieno individualių norų bei galimybių. Pavyzdžiui, aukštos kvalifikacijos darbuotojai, turintys išsilavinimą toje srityje, kuri paklausi mūsų šalies darbo rinkoje, sėkmingai dirba bei užsidirba ir Lietuvoje. Tačiau dažną tautietį, ypač – jaunesnio amžiaus, vilioja solidaus atlyginimo užsienio darbo rinkoje galimybės bei noras profesinę veiklą suderinti su pramogomis pažįstant naują kraštą. Tad, nieko keisto, jog skelbimai iš serijos „siūlo darbą Olandijoje“ visada sulaukia paklausos darbo ieškančiųjų tarpe.

Ką jums siūlo Olandija?

Visų pirma-atlyginimą, kuris, lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis – vienas didžiausių. Siūlomas minimalus 1635 Eur mėnesinis uždarbis – tikrai ne riba. Jis gali augti, priklausomai nuo dirbtų viršvalandžių, pasiektų rezultatų, motyvacijos kelti kvalifikaciją ir kitų niuansų.

Pasibaigus laikinojo įdarbinimo sutarties laikotarpiui, tačiau norint ir toliau likti dirbti šioje šalyje, tikėtina, jog kito patrauklaus, poreikius atitinkančio pasiūlymo ilgai laukti neteks. Juk nedarbo lygis Olandijoje yra šiek tiek didesnis nei 4 proc.!

Ne mažiau reikšmingi ir tokie subjektyvūs faktoriai, kaip, pavyzdžiui, Olandijoje sklandanti laimė! Ištyrus net 157 pasaulio šalių laimės indeksą, paaiškėjo, jog olandams tenka garbinga 7-ta vieta. Šis „titulas“ skiriamas įvertinus tokius veiksnius, kaip, pavyzdžiui, šalies ekonomiką, socialinę ir užsienio politiką, sveikatos apsaugą, darbo ir žmonių teisę bei kitus niuansus. Dirbdami Olandijoje legaliai, visomis prieinamomis galimybėmis naudositės ir jūs. Vadinasi, laukia iš tiesų teigiama ir turininga darbo bei gyvenimo Olandijoje patirtis!

Apie ką būtina pagalvoti prieš priimant darbo Olandijoje pasiūlymą?

Deja, darbas užsienyje ne visada piešiamas vien rožinėmis spalvomis. Tikriausiai neigiamame kontekste esate girdėję ir Olandijos vardą. Viena pagrindinių to priežasčių – neatlikti „namų darbai“, pavyzdžiui, išvyka į užsienį nepasidomėjus, su kokia personalo atrankos agentūra pasirašoma įdarbinimo sutartis ar avantiūra darbinantis per „draugų draugus“.

„HEADEX Group“ savo darbuotojams siūlo daugiau nei darbo vietą pageidaujamoje srityje (pavyzdžiui, logistika, gamyba), individualius gebėjimus bei norus atitinkančioje pozicijoje. Pasirašius laikinojo įdarbinimo sutartį, Jums bus pasiūlytas ir nemokamas būstas bei kelionės išlaidų kompensacija. Ir, ne mažiau svarbu – nuolatinis dėmesys bei pagalba, kuri siūloma susidūrus su bet kokia darbinės veiklos problema.

Olandija – visapusiškai puiki šalis suinteresuotiems darbo užsienyje galimybe, tačiau, norint išvengti nemalonių netikėtumų, būtina gerai įvertinti visus niuansus, susijusius su išvyka bei įsidarbinimu.