Praėjusią savaitę keletas vyriškių intensyviai šienavo Nevėžio pakrantę senamiestyje tarp dviejų tiltų.

A. Žvikas (kairėje) ir M. Platukis tikisi, jog Nevėžio pakrantėse ataugs silpnesnė augmenija ir negadins upės vaizdo.

A. Žvikas (kairėje) ir M. Platukis tikisi, jog Nevėžio pakrantėse ataugs silpnesnė augmenija ir negadins upės vaizdo.

Akivaizdu, jog nušienautos upės vaizdas pasikeitė į gerąją pusę. Nevėžio šienavimo darbai šią vasarą buvo patikėti bendrovei „2MP“, kuri tokius darbus visos šalies vandens telkiniuose atlieka jau trečią sezoną. „Mes šienaujame ir vandens telkinių pakrantes, ir upių vagas, ir ežerų krantines. Patirtis rodo, kad ten, kur šienaujame jau ne pirmą kartą, augmenijos atauga gerokai mažiau. Juk augalai vandenyje nupjaunami iki metro gylio. Jų stiebai pūna, nyksta. Žinoma, kad po pirmo karto nebus taip, kad žolės visiškai neataugs. Jų bus, tačiau skurdesnių ir mažiau“, – sakė bendrovės „2MP“ vadovas Mindaugas Platukis.

Visą savaitę patyrę vandens augmenijos šienpjoviai su specialia įranga pjovė Nevėžio žoles.

Visą savaitę patyrę vandens augmenijos šienpjoviai su specialia įranga pjovė Nevėžio žoles.

Rajono Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo Algimanto Žviko teigimu, Nevėžio krantinės jau kurį laiką kėlė nerimą: „Visi matome, kad pastaraisiais metais Nevėžis atrodo prastai: pakrantės želia meldais, upė pradeda pelkėti. Teko galvoti, kaip keisti jos veidą. Su specialistais pasitarę nutarėme išbandyti šienavimą. Juk 2008 metais iš Europos Sąjungos lėšų atkarpa tarp tiltų senamiestyje buvo valyta, tvarkyta, tvirtinti krantai, tačiau šiandien rezultato nėra. Lieka tik tikėtis, jog šienavimas padės sunaikinti upės augalus ir ji taps gražesnė. Jei matysime, kad situacija po šienavimo gerėja, tai panašią praktiką taikysime ir kitose vietose, juk reikia Nevėžį valyti ir į kitą pusę nuo pėsčiųjų tilto. Būtina galvoti apie parko tvenkinio pakrančių tvarkymą. Galbūt net savo įrangą įsigytume, jei matytume, jog tai veiksminga.“
Bendrovės „2MP“ darbuotojai iš viso prižiūrėjo apie pusantro hektaro plotą. Birželio pabaigoje jie nušienavo pakrantę sausumoje, o praėjusią savaitę pakartojo sausumos šienavimą ir išpjovė augmeniją upės vagoje. Už tuos darbus šienpjoviams sumokėta apie 6000 eurų.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.