COVID-19 pandemijos valdymo priemonės įsigalioja nuo š. m. gruodžio 16 d. Karantinas pratęsiamas iki sausio 31 d. 24 val.

Judėjimas šalies viduje.  Įsigalioja nuo š. m. gruodžio 16 d.  Judėjimas leidžiamas tik esant būtinybei. Palikti gyvenamąją vietą leidžiama: vykstant į darbą (darbo reikalais); vykstant į prekybos vietą; vykstant į tarptautinius keleivių maršrutus aptarnaujančius oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų; vykstant į  nuosavą nekilnojamo turto objektą; vykstant į laidotuves; dėl sveikatos priežiūros ir kitų būtinųjų paslaugų; dėl kitų būtinųjų paslaugų ar objektyviai pagrįstų priežasčių, kai vykti neišvengiamai būtina; vykstant pasivaikščioti atvirose vietose ne daugiau kaip vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams; vykstant prižiūrėti sergančių ar negalinčių savimi pasirūpinti asmenų.
Judėjimas šalies viduje šventiniu laikotarpiu nuo 2020 m. gruodžio 16 d. 00 val. iki 2020 m. sausio 3 d. 24 val.Ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių. Išskyrus kai vykstama: į tarptautinius keleivių maršrutus aptarnaujančius oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų; į savo gyvenamosios vietos savivaldybę; dėl artimųjų giminaičių mirties; atlikti darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje; dėl sveikatos priežiūros paslaugų; dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykti į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę neišvengiamai būtina. Šis ribojimas netaikomas asmenims – vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise.
Bendravimas Įsigalioja nuo š. m. gruodžio 16 d.  Bendravimas tik tarp vienos šeimos ar vieno namų ūkio narių. Negalimi artimi kontaktai tarp daugiau nei vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narių. Išskyrus: neatidėliotinus atvejus, kai reikia suteikti pagalbą; prižiūrėti sergančius ar negalinčius savimi pasirūpinti asmenis; Viešose vietose galima būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis arba vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narių grupėse. Asmeninės šventės viešose ir privačiose erdvėse gali vykti tik jei jose dalyvauja ne daugiau nei vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariai.
Parduotuvės, turgavietės ir kitos būtinųjų prekių parduotuvės Įsigalioja nuo š. m. gruodžio 16 d.  Veiks tik būtinųjų prekių parduotuvės. Draudžiama parduotuvių, įskaitant parduotuves prekybos ir (arba) pramogų centruose, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų veikla. Išskyrus: parduotuves (įskaitant parduotuves prekybos ir (arba) pramogų centruose), kurių pagrindinė veikla yra maisto, pašarų gyvūnams, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas; maisto prekybą turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose; internetinę prekybą ir kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose; lauko prekybą eglutėmis ir kitais medeliais, skirtais šventėms. Parduotuvėse, kurių veikla nedraudžiama: turi būti užtikrinamas 15 m2 prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos sąlygos.
Paslaugos Įsigalioja nuo š. m. gruodžio 16 d.  Mažinamos kontaktinės paslaugos. Draudžiama: teikti grožio paslaugas; teikti kitas paslaugas, kurių teikimo metu būtinas ilgesnis nei 15 minučių kontaktas tarp paslaugos teikėjo ir paslaugos gavėjo; apgyvendinimo paslaugoms teikti skirtų patalpų (tiek fizinių, tiek juridinių asmenų nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdomų) nuoma, subnuoma ar panauda, skirta privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti. Išskyrus: medicininės reabilitacijos paslaugas ir kitas būtinosios medicininės pagalbos paslaugas; psichologinės pagalbos ir psichoterapijos paslaugas; keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą ir lengvaisiais automobiliais taksi paslaugas; advokatų teikiamas teisines paslaugas; finansines paslaugas ir kvalifikuotų patikimumo užtikrinimo paslaugų teikėjų sudarytų kvalifikuotų sertifikatų išdavimo paslaugas, kurių neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu; apgyvendinimo paslaugas, kurios teikiamos apgyvendinant viename kambaryje ne daugiau nei vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius. Paslaugų, kurios nėra draudžiamos, teikimo vietose turi būti užtikrinamas 10 m2 paslaugos teikimo plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos sąlygos.
Švietimas Įsigalioja nuo š. m. gruodžio 16 d.  Įprastu būdu vyks ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas, pamokos mokyklose – nuotoliniu būdu. Ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo programose rekomenduojama dalyvauti tik tiems vaikams, kurių tėvai (įtėviai, globėjai) neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu. Ugdymas mokyklose pagal pradinio, pagrindinio ugdymo ir vidurinio ugdymo programas vykdomas nuotoliniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ugdomus mokinius pagal pradinio ir pagrindinio ugdymo, pradinio ir pagrindinio ugdymo individualizuotą, vidurinio ugdymo, socialinių įgūdžių ugdymo programas.
Šaltinis: Lietuvos Vyriausybės kanceliarija

Dėmesio: Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo įstaigose, esant COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) išplitimo pavojui, įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas  nuo 2020 m. gruodžio 14 d. iki gruodžio 27 d.;

Minėtose įstaigose ugdymo veikla stabdoma ir ugdymas organizuojamas nuotoliniu būdu nuo 2020 m. gruodžio 14 d. iki gruodžio  27  d.

Gruodžio 11 ir 14 d. Įsakymus „Dėl koronaviruso (COVID-19) valdymo priemonių“ rasite www.kedainiai.lt / Teisės aktų paieška / Administracijos direktoriaus įsakymai

„Kėdainių mugės“ inf.

(Algimanto Barzdžiaus nuotr.)

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.