Susisiekimo ministerija toliau stiprina korupcijos prevenciją atliekant privalomąją transporto priemonių techninę apžiūrą. Liepos 1 d. įsigalioja reikalavimas techninės apžiūros atlikimo patalpose vykdyti vaizdo stebėjimą.

„Techninių apžiūrų patalpų vaizdo stebėjimas nėra visiškai nauja antikorupcijos priemonė – apžiūras atliekančios įmonės jau kurį laiką savo iniciatyva vykdė vaizdo stebėjimą. Tačiau dabar tai tampa privaloma visoms techninių apžiūrų įmonėms, be to, įpareigojama vaizdo įrašus saugoti ir, prireikus, pateikti juos kontroliuojantiems pareigūnams“, – sako susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas.

Vaizdo stebėjimo reikalavimas numatytas papildytame reikalavimų techninės apžiūros įmonėms apraše. Taip siekiama užtikrinti techninių apžiūrų proceso skaid­rumą, fiksuoti galimus korupcijos pasireiškimo atvejus ir įsitikinti, kad transporto priemonė tikrai buvo pristatyta į techninę apžiūrą atliekančią įmonę. Šį procesą kontroliuojančiai Lietuvos transporto saugos administracijai pareikalavus, įmonės privalės jai pateikti vaizdo stebėjimo duomenis.

Nepalikite automobilyje pinigų

Priminsime, kad nuo birželio įsigaliojo dar vienas korupcijai mažinti skirtas reikalavimas. Siekiant sumažinti galimo papirkinėjimo atvejų, vairuotojams, pristačiusiems savo automobilį techninei apžiūrai atlikti, yra draudžiama palikti automobilyje pinigų ar kitų daiktų, kurie gali būti suprantami kaip bandymas papirkti techninės apžiūros kontrolierių.

Pastarasis privalo įspėti vairuotoją apie pastebėtą radinį, o savininkui atsisakius pasiimti pašalinius daiktus, nutraukti apžiūrą ir apie tai pranešti įmonės vadovui.

Kėdainių mugės“ ir Susisiekimo ministerijos inf.