Buvusį karinį miestelį, žmonių vadinamą „gorodoku“, keičia ne tik intensyviai čia vykstanti daugiabučių kiemų renovacija. Vos per porą dienų kvartalo pakraštyje neliko ilgus metus stovėjusio nenaudojamo pastato.


Beveik 773  kv. m ploto dviaukštis pastatas, kuriame sovietmečiu turėjo būti įkurtas karininkų bendrabutis, gyventojų akyse nugriautas ir, nors dar nesulygintas su žeme, tačiau jau pakeitė kvartalo vaizdą.

Pradžioje buvo nuardytas pastato stogas ir išmontuotos medinės sijos, o birželio viduryje nugriauta ir mūrinė namo dalis. Statybinį laužą žadama išgabenti kitą savaitę.

J. Basanavičiaus g. 9-uoju numeriu pažymėtas namas ilgą laiką neturėjo šeimininko. Pasitraukus sovietų kariuomenei, nebaigtas įrengti karininkų bendrabutis liko apleistas. Daugiau nei prieš dešimtmetį čia svarstyta įrengti bendrabutį Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos fakulteto studentams, tačiau gauti lėšų nepavyko, o galiausiai iš miesto pasitraukė ir pati aukštoji mokykla.

Pastaruoju metu pastatas priklausė valstybei, jo priežiūra užsiėmė Turto bankas. Kaip informavo Turto banko Komunikacijos skyriaus vadovas Tomas Bagdonas, bendrabučiui priklauso 0,2122 ha žemės sklypas. „Pardavinėjant šį valstybei priklausantį pastatą buvo surengti 7 aukcionai, kurių pirmasis paskelbtas 2019 m. gegužės 13 d., paskutinis – 2020 m. sausio 27 d.

Per pirmuosius šešis aukcionus dalyvių neatsirado, o paskutiniame užsiregistravo vienas dalyvis, kuris pasiūlė pradinę kainą – 28,05 tūkst. eurų. Jis ir buvo pripažintas laimėtoju ir su juo buvo sudarytas objekto pirkimo-pardavimo sandoris“, – informavo Turto banko atstovas.

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės mero patarėjos ryšiams su visuomene Jorūnės Liutkienės, kadangi pastatas yra privati nuosavybė, dėl leidimo jį griauti į savivaldybę nebuvo kreiptasi, nes toks leidimas privačiai nuosavybei ir nereikalingas.

Irmina Pryvalova

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.