Teismas nubaudė Kauno rajono gyventoją, Kėdainiuose nelegaliai vykdžiusį veiklą – remontavusį automobilius ir leidusį savo servise dirbti darbuotojams, su kuriais nebuvo sudaręs rašytinės darbo sutarties.


Teismas nustatė, kad G. A., nepranešęs Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai ir neįregistravęs individualios veiklos, 2020 m. balandžio 16–28 d. Kėdainiuose tvarkė garažus, teikė automobilio remonto paslaugas, taip pat, būdamas atsakingas už vykdomą veiklą, leido dirbti darbuotojams, nesudaręs su jais rašytinės darbo sutarties.

Liudytojai patvirtino, jog darbuotojai tikrai dirbo G. A. servise, su savimi turėjo darbo įrankius, buvo apsirengę darbo drabužiais.

„G. A. teismui patvirtino, kad leido dirbti nelegaliems darbuotojams bei tuo metu individualios veiklos pažymėjimo neturėjo. Po policijos patikrinimo darbuotojai jau oficialiai dirba pagal darbo sutartį jo individualioje įmonėje“, – teigiama teismo nutarime.

SODROS duomenimis, G. A. oficialiai vykdo veiklą nuo 2020 m. gegužės 5 d., jo darbuotojai – nuo 2020 m. gegužės 7 d. Verslininkui skirta 1 000 Eur bauda. Skirdamas administracinę nuobaudą G. A., teismas atsižvelgė į nustatytą neilgą nusižengimo darymo laiką bei į tai, kad asmuo nebaustas už analogiškus nusižengimus, yra jo atsakomybę lengvinanti ir nėra ją sunkinančių aplinkybių.

Primintina, kad už nelegalų darbą darbdaviams ar kitiems atsakingiems asmenims numatyta nuo 1 000 iki 5 000 eurų bauda.

Nutarimas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmus.

Paruošta pagal Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų pranešimą

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.