Socialiniuose tinkluose pasirodę vaizdai apnuogino dar vieną miesto bėdą. A. Kanapinsko ir Chemikų gatves jungiantis takas ties pėsčiųjų perėja kartais būna taip apsemtas, kad be ilgų guminių batų nė nebandyk pereiti. Tie, kurie nenori daryti lanksto, lipa patvoriais.

Šis takas yra viena pagrindinių pėsčiųjų susisiekimo arterijų, jungiančių du miegamuosius rajonus. Juose daug daugiabučių ir individualių namų, visai netoli yra dvi didžiulės mokyklos: „Atžalyno“ gimnazija ir „Aušros“ progimnazija, kurias lanko po kelis šimtus vaikų. Nemažai jų, taip pat ir suaugusiųjų, šiuo taku keliauja kone kasdien. Keliauja, jei tik gali.

I. Gorbunova: Kai takas būna apsemtas, einam per veją, lipam patvoriais.

Žmonės neslepia nusivylimo

„Kiekvieną rudenį ir pavasarį, kai tik būna polaidis, arba po gausesnio lietaus čia telkšo tokio dydžio bala, kad ieškai, kaip pereiti pakraščiais, einam per žalią veją, lipam patvoriais, matot, kaip visur čia išklampota. Batai baisūs būna. O kartais išvis tenka aplinkui kitu taku apeiti, nes čia būna neįmanoma pereiti. Netoliese gyvenu, tai jau daug metų šitaip yra. Vis galvoju, kodėl čia taip niekas netvarko? Šiandien vanduo jau nuslūgęs, bet kitomis dienomis padėtis tikrai prasta“, – sako kėdainietė Ilona Gorbunova.

„Aišku, neturėtų taip būti. Vaikai iš mokyklos grįžta arba šlapiais, arba purvinais batais. Daug žmonių eina šiuo taku“, – tvirtina Reda.

„Aišku, neturėtų taip būti. Vaikai iš mokyklos grįžta arba šlapiais, arba purvinais batais. Daug žmonių eina šiuo taku“, – tvirtina Reda.

Išties, žmonių srautas čia nemažas. Vos per 10 minučių taku praėjo keliolika vaikų ir suaugusiųjų.

„Su šuniuku čia vaikštinėju, kartais būna baisinė bala. Vis laukiam, kol kažkas sutvarkys taką. Kartais ir apšvietimas neveikia, niekas čia nieko nedaro. Kai šlapia, vengiu čia eiti, o vaikai iš mokyklos klampoja, kur jau aplinkui jie eis“, – teigia šunelį vedžiojanti Rita.

„Kartais išvis negalim pereiti, o kartais brendam, ką padarysi? Ar bandžiau kur nors dėl šios problemos kreiptis? Ne, nebandžiau, sakys, tiems seniams viskas negerai, bet juk ir vaikų čia kiek eina, yra dvi mokyklos. Kaip čia taip? Vanduo stovi, matot, veja dar ir traktoriaus ratais išmaknota“, – apie susidariusią padėtį kalbėjo senjoras Kazys.

„Kartais brendam, o kartais išvis negalim pereiti“, – kasmet besikartojančia situacija nesidžiaugia kėdainietis Kazys. („Kėdainių mugės“ nuotraukos)

„Internete mačiau, kokio dydžio bala čia buvo vakar, bet šiandien surizikavau eiti. Tiems, kurie dažnai vaikšto šiuo taku, tai tikrai prob­lema“, – sako kėdainietė Aivija, patvirtindama, kad tokia situacija netenkina ir jaunų žmonių.

Ar valdžia žino?

„Kartu su savivaldybės administracijos direktoriumi buvom nuvažiavę į tą vietą. Matot, takas yra įrengtas per žemai, o kai yra įšalas, paviršinis vanduo greitai nesusigeria, todėl ir pasidaro bala. Seniūnija čia nieko negali padaryti. Reikia atlikti tako rekonstrukciją, parengti projektą, sudaryti sąmatą, įtraukti į planus, numatyti lėšas. Savivaldybės administracijos direktorius kalbėjo, kad tai planuojama daryti šiemet, bet kaip bus iš tiesų, nežinau.

Galiu tik pasakyti, kad gyventojai į mane dėl šios problemos dar niekada nesikreipė“, – sakė Kėdainių miesto seniūnas Algirdas Krivičius.