„Kaip geriau, jei ne savo darbais, galime parodyti, kad mes esame šalia ir norime būti matomi. Tad ši paroda nėra atsitiktinė. Ji – mūsų darbų ataskaita ir tvirtas žingsnis į viešumą“, – šeštadienį Daugiakultūriame centre pristatydama vienadienę parodą sakė Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos pirmininkė Alma Margevičienė. 

Alma Margevičienė (kairėje) dėkinga klubo „Mano namai“ vadovei Vitalijai Augulienei už padrąsinimą surengti paraplegikų rankdarbių parodą.

Alma Margevičienė (kairėje) dėkinga klubo „Mano namai“ vadovei Vitalijai Augulienei už padrąsinimą surengti paraplegikų rankdarbių parodą.

Paraplegikai savo darbus ne tik eksponavo, bet ir siūlė įsigyti į centrą užsukusiems kėdainiečiams. O kuo šios asociacijos auksarankiai gali pasigirti? „Iš odos pagaminti papuošalai ir įvairios dėžutės, kruopščiai suverti ar nuvelti papuošalai, riešinės, megztos kojinės, pagalvėlės, paveikslai ir dar daugybė įvairiausių rakdarių“, – sakė A. Margevičienė.
Rajono paraplegikų asociacija vienija 92 narius. Nemaža jų dalis nori bendrauti, užsiimti širdžiai miela veikla. „Mūsų nariams, turintiems judėjimo negalią, labai svarbu neužsidaryti su savo bėdomis tarp keturių sienų. Jiems labai svarbu išeiti į viešumą, susitikti su panašių problemų turinčiais bičiuliais. Kai buvo pradėta galvoti, kaip galime praturtinti laisvalaikį, net neįsivaizdavome, kad rankdarbiai daugeliui užims didelę laiko dalį. Dabar jau net į vieną užsiėmimų grupę visų nesutalpiname, tad tenka organizuoti veiklas dviem etapais. Džiugu, kad veiklumas nugali sėslumą“, – kolegų užimtumu džiaugėsi A. Margevičienė.
Šiais metais rajono paraplegikų asociacija mini veiklos 15 metų sukaktį. Tai progai jos nariai numatė ne vieną renginį, kuriuo planuoja žengti į sveikųjų visuomenę.
„Labai glaudžiai bendraujame ir bendradarbiaujame su kitų neįgaliųjų organizacijų nariais, tačiau norime tvirčiau žengti ir į partnerystę su sveikųjų visuomene. Smagu, kad atsiranda norinčiųjų tai daryti – užmezgėme bendradarbiavimą su keliomis kaimų bendruomenėmis, krašto jaunimu. Tikimės, kad pavyks surengti ne vieną jungtinį renginį ir pagaliau pasakę, kad esame paraplegikai, nebeišgirsime klausimų, kas jie tokie. Puikiai suprantame, kad mūsų viešumas – mūsų pačių reikalas“, – sakė A. Margevičienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.