Prieplaukoje prie pėsčiųjų tilto per Nevėžį – sujudimas. „Parplaukia, parplaukia!“ – mojuodami Tilto gatvės pusėn, iš džiaugsmo šokinėja vaikai. O reginys upėje kėdainiečiams dar neįprastas: vandenį smagiai skrodžia medinė  vytinė „Vėtra“, kuria nuo šiol gali pasiplaukioti visi norintieji.

Domisi nauja pramoga

Praėjusią vasarą praleidęs prieplaukoje kaip puošmena, laivas šią liepą pradeda plukdyti žmones. Neseniai jis buvo perduotas Kėdainių kultūros centrui,  laivui atlikta techninė apžiūra, kuri patvirtino, kad jis yra techniškai tvarkingas, gautas leidimas juo plaukti. „Vėtros“ kapitonas – laivadirbys Darius Petkevičius kviečia plaukti vandens keliu nuo naujosios prieplaukos senamiestyje iki geležinkelio tilto ir atgal. Plaukimas varikliu varomu laivu trunka maždaug valandą.

„Nuotaika puiki, Nevėžis atrodo labai gražiai, tik vandens dabar jame mažiau nei anksčiau būdavo“, – kol „Vėtra“ prisišvartavo prieplaukoje, įspūdžiais su ant kranto laukusiu būriu smalsuolių dalijosi kėdainiečiai Paulius ir Indrė.

Atvėrė kitokį miesto veidą

„Plaukti Nevėžiu ir pažvelgti į savo gimtą miestą visai kitu kampu, nuo upės, be galo įdomu. Atsivėrė visai kitoks miesto veidas su savotišku gyvenimu pakrantėje. Juk Kėdainiai – miestas prie upės, manau, kiek nepelnytai tai užmiršome…“ – sakė kėdainietė Vaida Masilionytė, kiekvienam rekomenduodama pasigėrėti savo miestu iš laivo. Pasak jos, kelionė nevarginanti, patogi, greita.

„Ypač daug emocijų visiems sukėlė plaukimas po automobilių tiltu – jau galvojome, kad vytinės stiebas nubrauks tilto apačią! Apmaudu, bet dabar Nevėžis labai apaugęs žolėmis – tiek upės dugnas, tiek ir pakrantės žaliuoja. Tačiau „Vėtra“ įveikė visas kliūtis ir saugiai bei sklandžiai praplaukė maršrutu. Net neabejoju, kad plaukimas vytine taps puikia pramoga tiek kėdainiečiams, tiek ir miesto svečiams. O gal net ilgainiui ir miesto vizitine kortele taps“, – tikisi Vaida.

Kviečia kreiptis iš anksto

Pirmieji plaukimai šiuo istoriniu laivu, kuris yra XV−XVIII amžiais Lietuvos vidaus vandenyse, taip pat ir Nevėžyje, plaukiojusių prekybinių burlaivių kopija, surengti liepos 4, 5 ir 6 dienomis. Šeštadienį ir sekmadienį „Vėtra“ plaukė po tris – keturis kartus. Laivu gali plaukti 10 keleivių, vienam asmeniui plaukimas kainuoja 10 eurų. Vaikai iki 6 metų amžiaus (vienas vaikas su vienu suaugusiuoju, neužimant atskiros vietos) plukdomi nemokamai. Laive yra gelbėjimosi liemenės, taip pat keleiviams rekomenduojama dėvėti vienkartines pirštines.  

Kol kas Kėdainių kultūros centras kviečia pasiplaukioti ir pasigėrėti Nevėžio krantais be edukacijų, tačiau tokia programa jau rengiama. Norinčiųjų plaukti vytinė dar laukia sekmadienį po pietų. Kėdainių kultūros centras rekomenduoja bilietus rezervuoti iš anksto, paskambinus telefonu 8 615 43296. „Vėtra“ plauks ir kitais savaitgaliais, grafiką žadama paskelbti vėliau. Daugiau informacijos apie išankstinius užsakymus galite gauti nurodytu telefonu, taip pat tel. 8 616 71509, el. paštu kkcdirektore@gmail.com.

2 Responses

  1. Kėdainiškė

    Lietuvos valstybės šventės , liepos 6-tosios proga nuoširdžiausi sveikinimai su gražiausiais palinkėjimais ir pagarba tiems Kėdainių kultūros centro žmonėms , kurie prisidėjo prie šios gražios iniciatyvos įgyvendinimo .Laivas jau plaukioja, Valio!

    Atsakyti
  2. Laima

    Ačiū Dariui, kuris sugalvojo pagaminti,, Vėtrą “ ir būvusiam merui Sauliui Grinkevičiui padėjusiam įgyvendinti šį sumanymą. Gerai, Kad Kėdainiuose yra tokių nuostabių žmonių!

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.