Ketvirtadienį apie pietus įvairių institucijų pareigūnai sulaukė skambučių, kad Kėdainiuose ties senamiesčio pėsčiųjų tiltu matosi Nevėžyje įšalusi negyva gulbė.

Ugniagesiai suskubo ištraukti upėje įšalusį paukštį.

Rūpestingi miestelėnai tokią žinią pranešė ir aplinkosaugininkams, ir Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistams.

Kėdainių rajono aplinkos apsaugos agentūros vyriausiasis specialistas Alfonsas Čeida sakė, kad greičiausiai gulbės mirtis bus natūrali gamtos atranka: „Jau keleri metai Kėdainiuose, senamiestyje, žiemoja apie pusšimtis gulbių. Jos maisto ieško ir gamtoje, tačiau laukia ir žmonių pagalbos. Sunku pasakyti, kas tai gulbei nutiko: gal sušalo, gal susirgo ir natūraliai numirė, o gal ir kokia liga pakirto. Veterinarijos tarnybos specialistai turėtų pasirūpinti tyrimais ir išsiaiškinti priežastis.“

Ištraukta gulbė buvo perduota Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistams.

Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Alfonsas Genys sužinojęs, jog Nevėžyje yra įšalusi gulbė, nedelsiant nuvyko į vietą ir pamatęs, kad patiems pasiekti paukštį pavojinga, pagalbon pasikvietė ugniagesius gelbėtojus. „Labai ačiū gelbėtojams, kad jie operatyviai sureagavo į mūsų prašymą. Nugaišusią gulbę ištraukė iš įšalusio ledo ir perdavė mums. Mes paukštį perduosime kolegoms į Vilnių, ten bus nustatyta jo mirties priežastis“, – sakė A. Genys.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.