Kėdainių rajono savivaldybės taryba dalinai panaikino anksčiau priimtą ribojimą viešųjų renginių metu prekiauti alkoholiu. Sulaukę naujų „Nevėžio“ krepšinio klubo vadovų kreipimosi, jie sutiko, kad varžybų žiūrovai galėtų įsigyti alaus. Pasirodo, vienas klubo rėmėjų – alaus darykla, o dalis pelno nuo parduoto alkoholio atiteks pačiam krepšinio klubui.


Leidimo prekiauti alumi prašė „Nevėžio“ vadovai

Leisti ar neleisti? Jeigu leisti, tai kokiomis sąlygomis? Šiuos „hamletiškus“ klausimus teko nagrinėti į pirmąjį posėdį po vasaros susirinkusiems Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariams.

Į politikus kreipėsi potencialų rėmėją, vieną Lietuvos alaus daryklų, susiradę vienintelio profesionalaus Kėdainių krepšinio klubo „Nevėžis“ vadovai. Jie prašė leidimo prekiauti alumi, nes dar 2016 metais prekyba alkoholiu klubo rungtynių metu buvo uždrausta. Svaigalais prekiauti uždrausta ne tik miesto arenoje, net ir visų savivaldybės organizuojamų renginių metu.

Po balsavimo, kuris parodė, kad vieningos nuomonės tarp Tarybos narių dėl alkoholio prekybos švenčių metu nėra, kadenciją baigęs meras S. Grinkevičius pabrėžė, jog nėra kur skubėti, sprendimą galima priimti ir vėliau, tačiau prieš tai darant būtina atsiklausti gyventojų nuomonės.

Šio krepšinio klubo prašymo svarstymas virto tikru chaosu. Nemažai sumaišties kilo paaiškėjus, jog Tarybai pateiktas sprendimo projektas, kuriuo siūloma ne tik leisti alumi prekiauti varžybų metu, bet ir panaikinti visus 2016 metais priimtus draudimus.


Kas sugalvojo panaikinti visus apribojimus?

„Mes turime labai aiškų krepšinio klubo „Nevėžis“ prašymą, todėl siūlyčiau tik jį ir svarstyti. Ar leisti prekybą alumi „Nevėžio“ varžybų metu. Kito prašymo mes neturime“, – pateiktu sprendimo projektu, kuriame siūloma panaikinti visus alkoholio prekybos apribojimus, stebėjosi opozicijai atstovaujantis Tarybos narys Virmantas Pikelis.

Jis siūlė sprendimą formuluoti taip, kad prekiauti alumi nebūtų draudžiama tik arenoje.

Kodėl taip nutiko, kad, krepšinio klubui prašant padaryti išimtį, kažkas nusprendė anuliuoti praėjusią kadenciją priimtą sprendimą masinių renginių metu neišduoti licencijų alkoholio prekybai? Deja, atsakymo į šį klausimą niekas nepateikė.

Sprendimų painiava kėlė chaosą

Salėje kilus šurmuliui buvo patikslinta – savivaldybės administracijos pasiūlytas sprendimo variantas – leisti alkoholiu prekiauti ir arenoje, ir švenčių metu, o V. Pikelis siūlo išimtį padaryti tik arenoje vykstančių krepšinio varžybų metu.


„Šis sprendimas naikintų visą ankstesnį sprendimą“, – sakė sprendimą pristačiusi savivaldybės Turto ir statybų skyriaus vedėja Audronė Naujalienė.

Ji patikslino, jog balsuojant už V. Pikelio siūlymą būtų padaryta išimtis tik krepšinio renginiams. Kilus šurmuliui A. Naujalienė kelis kartus kreipėsi į Tarybos sekretorę, prašydama paaiškinti painią situaciją, tačiau jokio patikslinimo taip ir nebuvo sulaukta.

Galiausiai žodį tarė kadenciją baigęs rajono meras, savivaldybės tarybos narys Saulius Grinkevičius. Jis paaiškino, koks buvo krepšinio klubo prašymas ir kokį sprendimo projektą tarybai pateikė savivaldybės administracija.

„Aš suprantu, jog senasis sprendimas, kuris galioja, apima „Nevėžio“ klubą ir visus renginius, kuriuos organizuoja savivaldybė. Pateiktas sprendimo projektas, jeigu jis bus priimtas, naikina viską. Tai reiškia, jog leidžiame (prekiauti alkoholiu – red.) ir „Nevėžiui“, ir visuose renginiuose. Todėl mes pateikėme siūlymą balsuoti atskirai dėl „Nevėžio“, kurio prašymas buvo gautas. Jeigu Tarybos nariai apsispręs – liks tik „Nevėžis“, o visų kitų renginių metu bus neleidžiama prekiauti alkoholiu. Tai visiškai logiškas V. Pikelio siūlymas, nes (su prašymu – red.) kreipėsi „Nevėžis“, – akcentavo S. Grinkevičius.


Būtina pasitarti su visuomene

Tačiau ir šis, regis, pakankamai išsamus išaiškinimas neįtikino politikų. Negalėdami susigaudyti už ką ir kaip balsuoti jie šurmuliavo, rajono merui sunkiai sekėsi šį chaosą suvaldyti. Galiausiai išaiškinimo, kaip balsuoti, kreiptasi į savivaldybės juristą Dalių Ramoną.

Jis dar kartą paaiškino, jog balsuojant už V. Pikelio siūlymą alkoholiu būtų leidžiama prekiauti tik „Nevėžio“ rungtynių metu, o balsuojant už savivaldybės administracijos parengtą sprendimo projektą būtų panaikinti apribojimai prekiauti svaigalais viešųjų renginių metu.

Už tai, kad „Nevėžio“ varžybų metu būtų leidžiama prekiauti alkoholiu, pasisakė 16 Tarybos narių. Šiam sprendimui pritarė ir opozicijos atstovai, ir rajono meras V. Tamulis. Kai kurie valdančiosios daugumos atstovai susilaikė, o penki politikai balsavo „prieš“.

Rajono meras V. Tamulis bei dar 10 Tarybos narių balsavo ir už tai, kad būtų panaikintas anksčiau priimtas draudimas prekiauti alkoholiu visų savivaldybės renginių metu. Tačiau balsų nepakako šiam ribojimui atšaukti – 10 politikų balsavo „prieš“, o 3 susilaikė.

Po balsavimo, kuris parodė, kad vieningos nuomonės tarp Tarybos narių dėl alkoholio prekybos švenčių metu nėra, kadenciją baigęs meras S. Grinkevičius pabrėžė, jog nėra kur skubėti, sprendimą galima priimti ir vėliau, tačiau prieš tai darant būtina atsiklausti gyventojų nuomonės.

„Kai prieš keletą metų priėmėme sprendimą uždrausti prekiauti alkoholiniais gėrimais savivaldybės organizuojamų švenčių metu, teko girdėti pačių įvairiausių nuomonių: vieni tokiam sprendimui pritarė, kiti – buvo pasipiktinę. Taigi matome, kad vieningos nuomonės nėra, todėl savivaldybės administracijai reikėtų suorganizuoti gyventojų apklausą šiuo klausimu, o jau kai turėsime apčiuopiamus rezultatus, galėsime priimti sprendimą“, – teigė S. Grinkevičius.

One Response

  1. Akvilė

    Parašė A, bet neparašėB, juk arena priklauso Švietimo įstaigai, nes ten yra sporto mokykla, todėl brangus žurnaliste kodėl neparašėte, kad švietimo įstaigose alkoholiu negalima prekiauti, grieźtai savivaldybė nusižengia Respublikos įstatymui. Manau, net nebuvo galima tai svarstyti, negi Pikelis toks neišprusęs ir ką nori tą kalba.Beje, kodėl Grinkevičius per savo kadenciją nedarė apklausos, o priėmė, dabar atsibudo.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.