Prasidėjus karantinui Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai laikinai nutraukė aktyvią šviečiamąją veiklą, nes uždarytos mokyklos, nebevyksta renginiai, bendruomenių susibūrimai. Tačiau pareigūnai neliko be veiklos, nes jiems atsirado kitų visuomenei naudingų darbų. Vienas tokių – šventinį Velykų savaitgalį budėjimas su kolegomis, kontroliuojant įvažiavimus į Kėdainių miestą.


Stebėjo tvarką

Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Aušra Mickevičienė ir Robertas Mackevičius  kovo 14 dieną, Vyriausybei specialiu įsakymu paskelbus karantiną, prisidėjo prie šio įsakymo vykdymo kontrolės.

„Kartu su policijos rėmėjais važinėjome Kėdainių miesto gatvėmis. Stebėjome galimas žmonių susibūrimų vietas – parkus, aikštelės, žaidimų aikšteles, taip pat mokyklų teritorijas. Aplankėme visas rajono seniūnijas. Per automobilio garsiakalbį transliavome įspėjimus gyventojams dėl karantino taisyklių laikymosi. Gyvai bendravome su žmonėmis“, – apie darbą karantino metu pasakojo R. Mackevičius.

Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Robertas Mackevičius ir Aušra Mickevičienė.


Suskaičiavo pažeidėjus

Į karantino kontrolės veiklą įsitraukė ir kiti rajono policijos komisariato budintys pareigūnai, savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus tarnautojai, kurie taip pat važinėjo Kėdainių miesto gatvėmis, stebėjo situaciją, perspėjo gyventojus, kad jie laikytųsi privalomos tvarkos.

„Karantino metu – nuo kovo16-osios iki balandžio 13 dienos – už karantino taisyklių nesilaikymą iš viso nubausti 57 Kėdainių miesto ir rajono gyventojai. Jiems surašyti administracinių nusižengimų protokolai, paskirtos baudos. Penkiolika asmenų buvo įspėti, 42 asmenims skirtos piniginės baudos, siekiančios 250 eurų“, – vardijo R. Mackevičius.


Teko grįžti namo

Per šventinį Velykų laikotarpį buvo sustiprinta karantino kontrolė, t.y. ribojamas įvažiavimas į Kėdainių miestą keturiose vietose – J.Basanavičiaus, Kauno ir Babėnų gatvėse bei Vilainiuose. Šiam darbui pareigūnai pasitelkė ir policijos rėmėjus.

„Nuo balandžio 10 d. 20 val. iki balandžio 12 d. 24 val. į Kėdainių miestą buvo įleidžiami automobiliai, kuriuose važiavo tik Kėdainių miesto gyventojai, jų šeimų nariai. Per tą laiką į miestą buvo neįleista 120 vairuotojų. Daugelis gyventojų išgirdo prašymą likti namuose saugodami save ir kitus, o kiti, nusprendę keliauti, išliko supratingi ir geranoriškai priėmė pareigūnų prašymą apsisukti ir grįžti į namus šį šventinį savaitgalį“, – kalbėjo R. Mackevičius.

Šventinį savaitgalį vienas policijos postas buvo įrengtas Kėdainių J. Basanavičiaus gatvėje.


Daugumos į Kėdainius norėjusiųjų patekti pasiteisinimai buvo „tradiciniai“ – vyksta apsipirkti šventėms, keliauja pas gimines ar draugus.

Taikys griežtas priemones

Kol nebus paskelbtas nutarimas dėl karantino pabaigos, Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai kartu su savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistais ir toliau patruliuos miesto bei rajono gatvėmis, ypatingą dėmesį skirdami karantino sąlygų nesilaikantiems gyventojams. Tokiems asmenims bus taikomos griežtos poveikio priemonės – rašomi administracinių nusižengimų protokolai, skiriamos piniginės baudos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.