„Daugybė sirenas įjungusių ugniagesių automobilių ketvirtadienio rytą skubėjo Šlapaberžės pusėn. Juos mačiusieji nerimastingai palydėjo gelbėtojus ir bandė spėlioti, kur nutikusi nelaimė. Tačiau šįkart ugniagesiai gelbėtojai skubėjo ne į nelaimės vietą, bet į mokomąsias pratybas Kėdainių socialinės globos namuose, esančiuose Šlapaberžės kaime.
Pasak Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vado Virginijaus Stogevičiaus, šie namai yra padidintos rizikos įstaiga, nes juose gyvena per 100 neįgalių žmonių.
„Mes turime ne vieną įstaigą, kuri yra padidintos rizikos zonoje. Labai smagu, kad jose dirbantys specialistai sugeba globotinius apsaugoti nuo nelaimių, tačiau mes privalome būti pasiruošę visiems atvejams. Pratybų Šlapaberžėje tikslas – pamatyti, kaip globos namų darbuotojai sugeba evakuoti gyventojus bei kaip mūsų gelbėtojai moka suvaldyti ugnį bei operatyviai atrasti nukentėjusius asmenis“, – pastarąsias pratybas komentavo V. Stogevičius.
Ugniagesių vadas tik pasidžiaugė, kad pratybos praėjo sklandžiai. „Labai gerai pasirodė globos namų šeimininkai. O gelbėtojai, tiek valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komanda, tiek savivaldybės ekipažai iš Dotnuvos, Miegėnų, Krakių, Josvainių bei Pramonės rajono puikiai susitvarkė su imituojama situacija. Užduotis buvo ne tik užgesinti tariamą gaisrą, bet ir rasti nukentėjusius asmenis. Viskas buvo padaryta kuo puikiausiai“, – sakė V. Stogevičius.
Įkandin mokomųjų pratybų paprastai seka ir kontrolinės, kuriose nėra išankstinio pasiruošimo ir jas rajonų ugniagesiams organizuoja aukštesnių institucijų pareigūnai.
„Pratybos mums nėra joks baubas. Mes noriai jose dalyvaujame, nes žinome, kad kuo daugiau ruošimės ir bendrausime su žmonėmis, tuo lengviau būtų ištikus nelaimei. Nors ir sakoma, kad iš svetimų klaidų nepasimokysi, tačiau mes nuolat kartojame, kad negalima pro pirštus pažiūrėti į svetimas nelaimes. Pagrindinė ugniagesių rekomendacija nutikus bėdai – stenkitės neprarasti savitvardos ir nepanikuokite. Reikia kuo skubiau kreiptis pagalbos bendruoju telefonu 112 ir kuo tiksliau apibūdinti nelaimę“, – patarimus dalijo ugniagesių gelbėtojų vadas.
Ugniagesiai, aptarę ir išanalizavę pratybas Šlapaberžėje, jau artimiausiu metu panašius mokomuosius užsiėmimus surengs Labūnavos ir Dotnuvos pagrindinėse mokyklose.