Paskaitą skaitė E. Žiobienė, vaiko teisių apsaugos kontrolierė.

Paskaitą skaitė E. Žiobienė, Vaiko teisių apsaugos kontrolierė.

Kėdainiuose viešėjusi Edita Žiobienė, Vaiko teisių apsaugos kontrolierė, liūdnai konstatavo – iki šiol vaiko teisės Lietuvoje yra užtikrinamos nepakankamai. Ją ypač neramina ir gana pasyvus mokyklose dirbančių pedagogų dėmesys vaiko problemoms, ypač – Lietuvos mokyklose paplitusiam patyčių virusui.

Kėdainių švietimo pagalbos tarnyboje viešėjusi viešnia iš Vilniaus susirinkusiems socialiniams pedagogams, ugdymo įstaigų vadovams skaitė paskaitą, kaip pedagogai turėtų reaguoti į pastebėtas negeroves. „Ugdymo įstaigos yra vienos iš svarbiausių vaiko gyvenime. Tad natūralu, kad ir jų atsakomybė dėl vaiko gerovės yra gana didelė. Vaikas juk ne tik mokosi, bet ir dalyvauja mokyklos veikloje, jos gyvenime. Todėl mokykla atsakinga, kad čia vaikas nepatirtų patyčių, smurto“, – kalbėjo E. Žiobienė.

Jos įsitikinimu, vieni pirmųjų, kurie šioms negerovėms privalėtų užkirsti kelią, yra pedagogai. Ji akcentavo, kad kilus net menkiausiai abejonei dėl vaiko teisių pažeidimų, mokytojai privalo iš karto reaguoti – kreiptis į vaiko teisių skyrių savivaldybėje.

Kartais būna, kad atsitikus neigiamiems dalykams, mokytojai išdrįsta neigti savo atsakomybę. „Tikriausiai dėl to, kad nori išsaugoti švarų savo mundurą“, – svarsto pašnekovė.

Į seminarą susirinko pilna salė su rajono vaikais dirbančių pedagogų.

Į seminarą susirinko pilna salė su rajono vaikais dirbančių pedagogų.

Neužsimerkti prieš daromus vaiko teisių pažeidimus privalo visi bendruomenės nariai: ne tik mokytojai, bet ir gydytojai, kaimynai, paprasti praeiviai. „Tą daryti yra visų mūsų pareiga. Net jei iš pirmo žvilgsnio pažeidimas ir atrodo kaip smulkmena“, – įsitikinusi ji.

Pašnekovę neramina ir gana prasta, lyginant su Vakarų Europos šalimis, vaiko teisių padėtis Lietuvoje.

„Ten vaiko teisių apsauga jau seniai įtvirtinta ir tokie klausimai kaip ar vaikas yra šeimos dalis, ar žmogus su savo teisėmis, jau nebekyla. Deja, pas mus dar svarstoma, ar galima mušti savo vaiką, ar galima su juo daryti, ką tik noriu“, – kalbėjo E. Žiobienė, Vaiko teisių apsaugos apsaugos kontrolierė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.