Kėdainiuose gimusi ir užaugusi, tik jau kelis dešimtmečius Kaliningrade gyvenanti Vanda Fedianina mielai lanko gimtąjį miestą. 

Vandai Fedianinai nesmagu, kad Kėdainiuose trūksta šeimininkiškumo – per tris savaites niekas net nebandė tvarkyti apgriuvusios tvoros.

Vandai Fedianinai nesmagu, kad Kėdainiuose trūksta šeimininkiškumo – per tris savaites niekas net nebandė tvarkyti apgriuvusios tvoros.

„Nors daugelį metų gyvenu Kaliningrade, į Kėdainius kaskart važiuoju su dideliu jauduliu. Seniau lankydavau senutę mamą, dabar atvažiuoju pasimelsti prie jos kapo ir pažiūrėti, kaip laikosi ištuštėję tėvų namai. Vis stebiu permainas Kėdainiuose. Mane žavi, kad mieste kažkas daroma, kad yra pokyčių. Tačiau neramina tai, kad tvarkomas tik miesto centras ir pagrindinės gatvės. Mano tėvų namas stovi pačiame senamiestyje Smilgos gatvėje. Atrodytų, jog čia turėtų būti gražu ir tvarkinga, nes tai vieta, kur lankosi turistai, o ir patys miestiečiai gana dažnai praeina. Tačiau taip nėra. Prie mūsų namų stovi tvora. Ji truputį pakrypusi, o varteliai jau kelios savaitės išvirtę. Pamačiusi tokį vaizdą, nuėjau į seniūniją ir pasakiau, kad reikėtų tuos vartus sutvarkyti. Gavau pažadą, jog viskas greitai bus padaryta. Deja, prabėgo trys savaitės ir jokių meistrų tvora nesulaukė. Keista, kad atsakingas žmogus žarstosi tuščiais pažadais“, – sakė lietuviška tvarka nustebusi V. Fedianina.
Miesto seniūno pavaduotojo Algirdo Krivičiaus pasiteiravus, kodėl pažadas sutvarkyti vartelius liko neįgyvendintas, nuskambėjo atsakymas: „Ta tvora juosia privatų sklypą, tad mūsų seniūnijos darbuotojai neturi teisės su ja kažką daryti. Kartą šeimininką jau perspėjau, kad pasirūpintų savo valdomis. Jei niekas nepasikeitė, teks dar kartą paraginti žmogų imtis tvarkos.“
V. Fedianina sakė turinti gana nemažai rūpesčių. Mat visai neseniai sužinojo, kad jos tėvų namas liko be jokio privažiavimo. „Dar turiu aplankyti žemėtvarkininkus ir matininkus bei susitikusi su jais išsiaiškinti, ar taip gali būti, kad iki namo būtų tik gero metro pločio takelis ir jokio keliuko“, – guodėsi Rusijoje gyvenanti moteris.

Tvorų prekyba

Panašios naujienos