Praėjusį savaitgalį visų Lietuvos aktyvių bendruomenių narių keliai vedė į Klaipėdos rajoną, Karklę. Poilsiavietėje „Žilvitis“ įvyko Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos organizuotas Lietuvos bendruomenių sąskrydis, skirtas Vietos bendruomenių metams.

 Kėdainių krašto bendruomenių nariai džiaugėsi sąskrydyje sulaukę rajono mero S. Grinkevičiaus palaikymo.

Kėdainių krašto bendruomenių nariai džiaugėsi sąskrydyje sulaukę rajono mero S. Grinkevičiaus palaikymo.

Sąskrydyje dalyvavo per 1000 bendruomenių atstovų iš 33 Lietuvos savivaldybių, iš Kėdainių krašto vyko 45 kaimo vietos bendruomenių lyderių (Paaluonio, Vainotiškių, Nociūnų, Kampų, Josvainių, Krakių, Skaisgirių, Juodkaimio, Plinkaigalio, Meironiškio kaimo bendruomenės). Kartu su kraštiečiais bendruomenių aktyvistais kaimo aktualijomis domėjosi ir Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius. „Labai smagu, kad mes savo veikloje jaučiame rajono mero palaikymą. Ne kartą esame girdėję jo padrąsinimus mūsų projektinėje veikloje ir žingsniuose, vedančiuose į kaimų aplinkos gerinimą. Saulius Grinkevičius nuolat bendrauja su bendruomenių vadovais, gilinasi į kaimo žmonių aktualijas, stengiasi kuo operatyviau padėti susidoroti su problemomis. Rajono vadovo palaikymas mums yra labai svarbus “, – sakė Kėdainių rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Aušra Vaidotienė.

Kėdainiečių kiemelis kolegas traukė unikaliais dirbiniais.

Kėdainiečių kiemelis kolegas traukė unikaliais dirbiniais.

Sąskrydžio dalyviai labai turiningai leido laiką. Renginio pradžioje buvo organizuota sąskrydžio dalyvių eisena pajūriu, prie kurios prisijungė visi svečiai. Bangos ošė, jūra siautė, bet bendruomeniečiai įveikė kopas, jūros bangas ir su puikia nuotaiką pasiekė renginio vietą.

Sąskrydis puiki proga pabūti tarp bendraminčių.

Sąskrydis puiki proga pabūti tarp bendraminčių.

Sąskrydį vedė Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė kartu su pavaduotoju bei Varėnos krašto vietos veiklos grupės pirmininku Povilu Saulevičiumi. Skambėjo gražūs žodžiai, linkėjimai bendruomenėms išlaikyti entuziazmą, bendruomeniškumą, ir toliau dirbti, veikti savo krašto, tuo pačiu ir visos Lietuvos labui.

Rimtas-pokalbis-dėl-vietos-bendruomenių-tarybų-panaikinimoRajonų bendruomenininkai buvo įsirengę kiemelius, kuriuose pristatė savo rajono bendruomenines organizacijas ir savo regiono vietos produktus, bendruomenių veiklą ir projektus. Kėdainių krašto kiemelyje buvo galima pamatyti ir įsigyti rankų darbo suvenyrų: muilo, prieskonių, arbatų rinkinių, pienių medaus ir kitų gėrybių. Paaluoniškis Tomas Mikšys visiems šventės dalyviams rodė, kaip rišti tautines juosteles.


13499986_1342197989143126_372459240_oYpač didelį pasisekimą turėjo įrengta skėčių alėja, kurią puošė įvairių rajonų bendruomenininkų sukurti originalūs skėčiai.

Finaliniam sąskrydžio akordui rengėsi ir maži, ir dideli sąskrydžio dalyviai. Į vakarėjantį dangų pakilo tūkstančiai balionų su bendruomenių norais ir viltimis.

13499580_1342199329142992_1078911550_oTradiciškai prieš išvykstant, saulei leidžiantis į jūrą Kėdainių kaimo bendruomenių atstovai metė birželio mėnesio gėles bijūnus, tikėdami, kad vandens galia atneš sėkmę pradėtuose darbuose.
Tokia bendruomenių šventė turi keleriopą naudą. Žmonės turi galimybę atitrūkti nuo kasdienybės, pabūti tarp bendraminčių, pasitarti, padiskutuoti, pasidalyti patirtimi. Gera buvo matyti entuziastingus kraštiečių veidus, kai jie kalba apie įgyvendintus projektus ir ateities planus“, – pasibaigus renginiui sakė A. Vaidotienė.

 

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.