„Nebijok, nieko neatsitiks, mes tik budėsim“, – kaip teigiama artimųjų liudijimuose, sausio 12-osios vakarą ištarė kėdainietis Alvydas Kanapinskas savo žmonai Reginai, tvirtai apsisprendęs vykti autobusu iš Kėdainių į Vilnių ir savo krūtine ginti nepriklausomos Lietuvos idėją.

Deja, Alvydas tapo viena iš keturiolikos gyvybių, užgesusių po 1991-ųjų sausio 13-osios nakties įvykių, sukrėtusių Lietuvą ir visą pasaulį.

Sovietų okupacinis režimas, paremtas teroru ir agresija, tuomet suklupo prieš civilius žmones, kuriuos tankų pabūklų šūviai ne išbaidė, o tik įkvėpė dar labiau susitelkti.

A. Kanapinsko žodžiai „Mes tik budėsim“ – tapo savotiška pranašyste.

Iš laisve alsuojančių kūnų suformuota gynybinė siena tapo pranašesne prieš okupantų šarvuočius ir ginklus – budintys lietuviai nugalėjo puolančius okupantus.

Minint sausio 13-ąją, noriu paskatinti visus tautiečius būti pilietiškiems ir atsakingiems.

Šiandien galime džiaugtis laisve ir nepriklausoma Lietuva, bet turime išlikti budrūs – visai šalia mūsų vyksta Rusijos karas prieš vertybes ir idėjas, kurias gynėme prieš kiek daugiau nei tris dešimtmečius.

Todėl nenustokime budėti: savo mintimis ir darbais prisidėkime prie pilietinių ir socialinių akcijų, taip kurdami pilietiškai aktyvią, nepriklausomą Lietuvą.

Saulius Grinkevičius,

Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys,

UAB „Daumantai LT“ direktorius

Panašios naujienos