Penkiasdešimt pirmąjį sezoną ir mažuosius, ir suaugusius mūsų krašto ir kitų rajonų gyventojus džiugina kėdainietis Kalėdų Senelis. Po visais privalomais šio personažo atributais besislepiantis Vytautas Butkevičius šypsosi, kad pareigą būti Kalėdų Seneliu jis paveldėjo iš mamos.


„Prisimenu, kaip mama, persirengusi Kalėdų Seneliu, vaikščiodavo po namus. Matydamas gražų pavyzdį, paaugęs iš jos perėmiau šį verslą – vaikams rengti šventes. Man prigijo šitas reikalas, todėl dirbu iki šiol“, – pasakojo V. Butkevičius.

Iš kartos į kartą

Šiemet šventinį turą po namus, įstaigas ir įmones Kalėdų Senelis pradėjo gruodžio 14 dieną. Raudoną kostiumą, kepurę, barzdą, lazdą ir tuščią maišą į spintą padės  iškart po iki Trijų karalių.

Ir taip be petraukų kasmet jis gyvena nuo 1968 metų. Metai iš metų nešdamas džiaugsmą namams, su šypsena veide, istorijomis, pasakomis, anekdotais lūpose keliauja jis iš kartos į kartą.

„Net tarnaudamas sovietų kariuomenėje buvau seniu šalčiu“, – šypsosi Kalėdų Senelis.


Didelė konkurencija

V. Butkevičiaus kalėdinių kelionių geografija plati – Kėdainiai, Kaunas, Vilnius… Kur kviečia, ten jis ir išsiruošia.

„Dabar konkurencija didžiulė, nes daugelis galvoja, kad Kalėdų seneliai ypač gerai uždirba. Kėdainiuose taip pat mūsų yra nemažai. Dažniausiai taip uždarbiauja jaunimas. Man rėmėjai duoda dovanas, kurias išdalinu vaikams, taip suteikdamas džiaugsmo abiem pusėms“, – sakė V. Butkevičius.

Kiek kainuoja Kalėdų Senelio paslaugos pašnekovas neišdavė, tik pateikė pavyzdį, kad sostinėje tokia pramoga atsieina net iki 200 eurų.

Reikalingos savybės

Kalėdų Senelis turi būti geras, švelnus, turėti gerą humoro jausmą, mokėti atskirti auditoriją – kas tinka vaikams, o kas – suaugusiems. Tuo įsitikinęs V. Butkevičius, nes šis personažas privalo pakelti nuotaiką, suteikti džiaugsmo ir sukurti šventę.

„Mano vaikai ir anūkai užaugo, todėl dabar linksminu kitus. Sarmata pavargti, nes šėldamas su vaikais atsigaunu. O jie prašo visko – nuo įvairių dovanų iki to, kad mama ir tėtis būtų geresni. Vaikai viską išpasakoja, kas juos kamuoja, kas yra negerai. Visada išklausau, stengiuosi paguosti ir duoti patarimą“, – atviravo V. Butkevičius.

Panašios naujienos