Kas gali paskatinti iškeisti gana neblogą gyvenimą sostinėje į atokų kaimą Kėdainių rajone? Kas įkvepia permainoms ir pokyčiams? Kas stumia į priekį?

„Varnupės“ šeimininkas nesibaido jokių pareigų, jei reikia, pats svečiams išverda arbatą.

„Varnupės“ šeimininkas nesibaido jokių pareigų, jei reikia, pats svečiams išverda arbatą.

Kraštiečiai Irma ir Paulius Kaseliai turi savo atsakymus į šiuos klausimus.
Nors kaimo turizmo sodyba „Varnupė“ dar viešai nereklamuojama, tačiau kalbos bei puikūs atsiliepimai jau kuris laikas iš lūpų į lūpas sėkmingai sklando tarp kraštiečių.
Būtent ši netoli Josvainių pastatyta sodyba, pavadinta ausiai neįprastu tuštėjančio kaimo, kuriame iškilo, pavadinimu, jauną, energingą ir gyvenimu norinčią džiaugtis porą sugrąžino į gimtinę.

Pedagogai tapo verslininkais
„Varnupės“ šeimininkai – pedagogai, ne vienerius metus dirbę mokyklose. Tačiau dabartinė švietimo sistema yra tokia skylėta, kad mokytojai negali gyventi oriai, net ir dirbdami visu krūviu.

Svetinga sodyba vilioja erdvumu, modernumu ir jaukumu.

Svetinga sodyba vilioja erdvumu, modernumu ir jaukumu.

„Mes nenorime trypčioti vietoje, nenorime sakyti, kad Lietuvoje gyvenimas yra blogas. Puikiai suprantame, kad norėdamas kažką turėti turi nesėdėti sudėjęs rankas, o ieškoti nišų, kur gali dirbti ir užsidirbti. Šimtu procentų pritariame pasakymui, kad nenorėdamas paklusti viršininkui ir būti vaikomas, susikurk savo verslą ir viršininkauk kitiems. Mes taip ir padarėme. Ilgai galvojome, kuo ir kaip galime užsiimti, kad tai būtų ir įdomu, ir malonu, ir naudinga. Po ilgų diskusijų ir įvairių pasitarimų šeimos taryboje sustojome ties kaimo turizmo sodyba. Juolab kad turėjome įsigiję žemės sklypą nuostabioje vietoje – tikrame gamtos prieglobstyje ant Šušvės upės kranto. Mūsų idėja tikrove virto maždaug per trejus metus. Esame labai dėkingi artimiesiems, draugams ir bičiuliams už supratimą ir visapusišką pagalbą tiek rengiant projektą, tiek statant namą, tiek jį dailinant“, – sodybos atsiradimo istorija dalijosi Irma Kaselienė.

Šeimininkai „Varnupėje“ gali pasiūlyti vietos pokyliui iki 100 asmenų.

Šeimininkai „Varnupėje“ gali pasiūlyti vietos pokyliui iki 100 asmenų.

Užpildė tuščią nišą
Pasak „Varnupės“ šeimininkų, prieš nerdami į kaimo turizmą, jie labai gerai išanalizavo situaciją. „Atrodo, kaimo turizmo sodybų Kėdainių krašte yra, tačiau didelės, erdvios ir šiuolaikiškos sodybos nebuvo. Mes tiesiog užpildėme tuščią nišą. Mūsų sodyba nors ir iškilo tuščioje vietoje, tačiau ją statėme gavę Europos Sąjungos paramą. Kadangi matėme galimybių ją gauti, tai maksimaliai ir pasinaudojome“, – sakė P. Kaselis.
Sodyba „Varnupė“ iškilo gražioje vietoje, kurią patogu bei lengva pasiekti ir Kėdainių krašto gerai nepažįstančiam žmogui. Sodybos šeimininkai pasirūpino, kad iš kaimyninio Raseinių rajono pasamdyti statybininkai kuo kokybiškiau atliktų visus darbus ir akių nebadytų skubos klaidos. „Turėjome galimybę rinktis iš dviejų variantų: arba statyti didesnį pastatą, bet be įrangos, arba statyti mažesnę sodybą, bet su visais daiktais. Mes pasirinkome pirmąjį variantą. Patys esame bendraujantys, tenka ir patiems organizuoti šventes, ir į svečius nuvažiuoti, tad gerai žinome ko reikia, kad tiek asmeniniai, tiek oficialūs renginiai būtų malonūs ir nekeltų diskomforto“, – sakė I. Kaselienė.

Sodyboje paruoštos 35 miegamosios vietos.

Sodyboje paruoštos 35 miegamosios vietos.

Vieta ištaigingiems ir patogiems pokyliams
Svetingi šeimininkai „Varnupėje“ gali pasiūlyti vietos pokyliui iki 100 asmenų – tiek yra sėdimų vietų, visi būtini baldai, indai ir įranga. Norintiems prabangaus pasisvečiavimo patariama apsiriboti iki 60 asmenų, tada vietos viduje atsiranda ne tik stalams, bet ir šokių aikštelei. Sodyboje paruoštos 35 miegamosios vietos. Visuose kambariuose, kuriuose gali miegoti po du, tris ar daugiau svečių, įrengti tualetai ir dušai.
„Varnupė“ jau atlaikė pirmuosius išbandymus, čia vyko ne viena graži šventė. Nors šeimininkai naujojoje sodyboje parūpino įrengti puikią modernią virtuvę, patys maisto neruošia, bet turi patikimų partnerių. „Mes savo svečiams, neturintiems maisto gamintojų, siūlome pasitikėti picerijos „Kono pica“ šeimininkėmis. Jų ruošiami valgiai – nekasdieniai, gardūs, išraiškingi ir nepaliekantys abejingų bei akimirksniu tirpstantys burnoje. Taip pat bendraujame su „Spindinčių švenčių“ dekoratorėmis, kurios esant poreikiui gali profesionaliai papuošti sodybą“, – sakė I. Kaselienė.

Svečiams atsipalaiduoti siūloma pirtyje bei burbulinėje vonioje.

Svečiams atsipalaiduoti siūloma pirtyje bei burbulinėje vonioje.

Planuose – aplinkos tvarkymas
„Mūsų sodyba dar nėra visiškai užbaigta. Dar turime sutvarkyti kiemą, aplinką. Esame sumąstę ir žaidimų aikštelių ir kitokių pramogų pasiūlyti. Kol kas turime kūdrą su žuvimis, tai juokaujame, kad atšilus siūlysime svečiams pasigauti žuvų ir jas išsirūkyti. Iš tiesų labai džiugu, kad mūsų vardas jau skamba kėdainiečių lūpose. Vis dažniau sulaukiame skambučių su prašymais aplankyti sodybą. Gal atrodys nekuklu, tačiau užsakymai siekia ne tik artimą ateitį, bet ir rudenį. Panašu, kad su savo idėja ir jos įgyvendinimu pataikėme į dešimtuką. Lieka tik toliau kryptingai dirbti bei užsiauginti klientų ratą, kad visi į „Varnupę“ atvažiuotų su šypsenomis ir išvažiuotų iš jos taip pat gerai nusiteikę bei norėdami vėl sugrįžti“, – optimistiškai kalbėjo gamtos prieglobstyje iškilusių svetingų namų šeimininkai.

Panašios naujienos