Birželio 16 d. Kėdainių senjorai rinkosi Rotušės kiemelyje į nemokamą edukacinį renginį „60+ kine“, kuriame susipažino su atliekų tvarkymo alternatyvomis bei antrinio panaudojimo galimybėmis, pasitikrino rūšiavimo žinias rūšiavimo turnyre ir draugiškai nėrė kilimą iš antrinių tekstilės atliekų.

Renginį vainikavo išeivijos lietuvio režisieriaus Tomo Vengrio vaidybinio kino filmo seansas „Gimtinė“ Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje.

Žaidimai iš Lietuvos miškuose randamų šiukšlių

Edukacijos metu senjorai turėjo galimybę žaisti populiariausius žaidimus – šaškes, „pagauk žuvį“, piešimą ir kitus, kurie padaryti iš antrinių žaliavų – terasos lentų, linoleumo likučių, subraižytų stalų, statybinių atliekų. Taip pat senjorai susipažino, kaip rūšiuoti vaistus, kurios pakuotės šiuo metu yra surenkamos ir perdirbamos Lietuvoje, apžiūrėjo jaunųjų menininkų antram gyvenimui prikeltų daiktų ekspoziciją ir „Basų kojų taką“, kuris atskleidžia, kokių šiukšlių galima aptikti Lietuvos miškuose.

„Šiandien miške randama daugybė atliekų – vaikų žaisliukų, plaukų suktukų, kaukių, kavos puodelių, ploviklių, kosmetikos indelių ir daugybė kitų atliekų. Organizuodami talkas ir tvarkydami Lietuvos miškus, pastebime, kad dažniausiai tik pažintiniai takai Lietuvoje yra švarūs. Einant giliau į mišką, randame įvairiausių daiktų, kuriuos renkame, rūšiuojame, o kai kuriuos sudėjome ir į „Basų kojų tako“ ekspoziciją, kad žmonės pamatytų, kokios šiukšlės yra paliekamos gamtoje. Edukacijų metu raginame visus dalyvius einant į gamtą savo šiukšles susirinkti, nes gamtoje nėra etatinių valytojų“, – pasakoja edukacijų senjorams atstovė, „Žaliasis taškas“ marketingo ir komunikacijos vadovė Asta Burbaitė.

Žinutė jaunajai kartai

Kilimas iš antrinių tekstinės atliekų pradėtas nerti dar Vilniuje,  keliaus per visus 7 miestus, kuriuos aplankys renginys „60+kine“. Senjorų nertas kilimas bus padovanotas Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentui. Kilimas papuoš vaikų lėlių teatro studiją „Berniukas Žirniukas“. Tai simbolinė žinutė ateinančioms kartoms, kaip svarbu tausoti mus supančią aplinką.

Renginio organizatoriai teigia, kad senjorai yra linkę ne tik patys mokytis rūšiavimo subtilybių, bet ir savo pavyzdžiu įkvepia jaunąją kartą gyventi tvariau.

Laukia dar 2 Lietuvos miestai

„60+ kine“ lankysis dar dviejuose Lietuvos miestuose – birželio 21 d. Jonavoje ir birželio 22 d. Ukmergėje.

Visas renginio vietas ir tikslų užsiėmimų bei kino seansų laiką rasite čia. Užsiregistruoti galite el. paštu marketingas@60plius.lt, nurodydami savo vardą, pavardę, tel. nr. ir miestą, kuriame dalyvausite.

Renginio metu dalyvių bus prašoma pateikti galiojantį galimybių pasą.

,,Ugdančios komunikacijos‘‘ ir ,,Kėdainių mugės‘‘ inf.

Renginio organizatorių nuotraukos

Panašios naujienos