Antradienį į Kėdainių Pagalbos šeimai centrą skubėjo greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai. Buvo gautas pranešimas, jog ant grindų nukrito ir susižalojo mėnesio dar nesulaukęs mažylis. Naujagimis skubiai nugabenta į Kauno klinikas, kur po detalios apžiūros stebimas medikų. Pirminiais duomenimis pavojus jo gyvybei negresia.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą

Nelaimė apgyvendinimo paslaugas motinoms su vaikais teikiančiame centre įvyko pirmoje dienos pusėje, apie 10 val.

Pirminiais policijos pareigūnų duomenimis, 2019 metais gimęs, mėnesio dar nesulaukęs naujagimis nuo lovos nukrito ant grindų ir susižalojo.

Kaip ir kodėl viskas įvyko, koks šioje situacijoje mažylio motinos vaidmuo, paaiškės atlikus ikiteisminį tyrimą. Jis pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 3-iąją dalį, numatančio atsakomybę dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo mažamečiui. Už tai įstatymas numato baudą, areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Naujagimį išmetė pati motina?

Kėdainių Pagalbos šeimai centro vadovė Sandra Sagatienė „Kėdainių mugei“ teigė, jog policijos išplatinta informacija nėra tiksli. Jos žiniomis, šiais metais gimęs naujagimis nelaimės metu negulėjo lovytėje, tad iš jos negalėjo iškristi. S. Sagatienė minėjo, jog kūdikis iškrito motinai iš rankų. Kaip tai galėjo įvykti, Pagalbos šeimai centro vadovė atsakyti negalėjo. Ji užsiminė, jog visos aplinkybės paaiškės teisėsaugai atlikus tyrimą.

„Pirminiais duomenimis naujagimio motina buvo blaivi“, – į klausimą, ar nelaimei įtakos neturėjo galimas apsvaigimas, atsakė S. Sagatienė.

Mažylį stebi medikai

Centro, kuriame įvyko nelaimė, direktorė S. Sagatienė minėjo, jog naujagimio mamai buvo suteikta visa reikiama pagalba.

„Atvykus greitosios pagalbos ekipažui, mūsų darbuotoja lydėjo motiną su kūdikiu į Kauną. Taip pat padėjo jai būnant ligoninėje“, – sakė S. Sagatienė, akcentuodama, kad ši pagalba buvo suteikta išskirtinai žmogiškais sumetimais.

Pasak S. Sagatienės, iš motinos rankų iškritusio naujagimio būklė nėra bloga, jo gyvybei pavojus negresia. Mažylis kol kas lieka Kauno medikų žinioje, jis stebimas.

Per metus – antroji nelaimė

Šiais metais tai jau antroji skaidi nelaimė Kėdainių Pagalbos šeimai centre, kuomet nukenčia naujagimis. Pirmąją šių metų parą kita šio centro gyventoja eidama stačiais laiptais suklupo ir iš rankų paleido gultuką su 2018 metais gimusiu kūdikiu. Nuo stipraus smūgio mažyliui lūžo kaukolės pamatas.

Teisėsaugininkams atlikus tyrimą nustatyta, jog savo vaiką išmetusi 20-metė įvykio metu buvo blaivi.

Ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas konstatavus, jog tai – nelaimingas atsitikimas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.