Pirmą kartą vaikams padarius nusižengimą tėvams yra ski­riamas įspėjimas, o prasižengus pakartotinai tėvams gresia iki šimto eurų piniginė bauda.


Praėjusių metų spalio 24 dieną Lietuvos sporto universiteto (LSU) „Aušros“ progimnazijoje paaugliai pertraukos metu mokyklos rūsyje paleido spalvotų dūmų užtaisą. Tąkart dėl vaikų pokšto ant kojų buvo sukeltos visos specialiosios tarnybos – greitosios pagalbos medikų ekipažai iš Kėdainių, Jonavos ir Kauno, taip pat Kėdainių ugniagesiai gelbėtojai ir policijos pareigūnai. Mokyklos pastatas buvo skubiai evakuotas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kėdainių skyrius dėl dūminio užtaiso padegimo atliko taršos tyrimus. Kol paaiškėjo atsakymai, mokykloje dvi dienas nevyko pamokos.

Po įvykio policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 284 str. dėl viešosios tvarkos pažeidimo, tačiau priimtas Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros prokurorų patvirtintas sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą bei taikyta vaikų tėvams administracinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 73 str., dėl tėvų valdžios nepanaudojimo arba panaudojimo priešingai vaiko interesams.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Justina Kazragytė informavo, kad asmenys iki 16 metų už padarytus nusižengimus, už kuriuos taikoma administracinė atsakomybė, neatsako.

„Baudžiamoji atsakomybė gali būti taikoma asmeniui, kuriam iki nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo padarymo buvo suėję 16 metų. Taip pat pagal Lietuvos Respublikos baudžiamjo kodekso 13 str. 2 d. (už nužudymą, sunkų sveikatos sutrikdymą, vagystę, plėšimą ir kt.) baudžiamojon atsakomybėn gali būti traukiamas asmuo, kuriam iki nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo padarymo buvo suėję 14 metų“, – sakė J. Kazragytė. 

Panašios naujienos