Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos nariams antradienio rytas buvo išskirtinis – jie nekantriai laukė jau dvyliktosios tarprajoninės paraplegikų spartakiados pradžios, kurioje galėjo išbandyti savo jėgas penkiose skirtingose rungtyse: žvejojimo, smiginio, šaudymo iš orinio šautuvo, figūrinio važiavimo neįgaliųjų vežimėliu ir 100 metrų sprinte.

Alma Margevičienė, Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos vadovė, džiaugėsi, kad renginys sutraukia ne tik kėdainiečius, bet ir draugus iš kitų Lietuvos miestų, kurie olimpiniu šūkiu vedini „Svarbu dalyvauti, o ne laimėti“, turiningai praleidžia dieną.

Džiugina aktyvumas

Meras Saulius Grinevičius džiaugiasi paraplegikų aktyvumu bei rodoma stipria sportine dvasia.

Kartu vyksta ir Stanislovo Kutkevičiaus, paraplegikų asociacijos įkūrėjo, garbei skirtas renginys. Spartakiados dalyvius aplankęs Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius džiaugėsi, kad mūsų krašto paraplegikai yra aktyvūs, sportiški, draugiški. Jis, atvykęs prie specialiai neįgaliesiems pritaikyto žvejojimo tvenkinio Liepų alėjos gale, atidarė spartakiadą.

„Man smagu, kad mūsų rajono paraplegikai yra labai aktyvūs, kiekvienais metais organizuojantys tokius sportinius renginius ne tik savo žmonėms, bet ir aplinkinių rajonų paraplegikams. Kėdainiečiai kupini daug naujų idėjų, organizuoja daug įvairių renginių ir nenuobodžiauja. Iš pradžių net netikėjau, kad mūsų paraplegikams taip patiks naujasis tvenkinys. Prie jo galima patogiai privažiuoti rateliais ir užsiimti žvejyba. Džiugu, kad ši vieta tapo jiems patrauklia ir mėgiama“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Kėdainiečiai tapo pirmi

Alma Margevičienė, Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos vadovė, sakė, kad spartakiadoje galėję dalyvauti tik asmenys, judantys rateliuose.

„Yra komandinės ir asmeninės įskaitos. Komandą sudaro keturi to paties rajono žmonės. Visi jie turi būti judantys tik rateliuose. Šiais metais sulaukėme svečių iš Kauno, Kaišiadorių. Tačiau daugiausiai buvo kėdainiečių – buvo sudarytos trys komandos, būta ir pavienių dalyvių, dalyvavusių asmeninėse rungtyse“, – pažymėjo A. Margevičienė.

Kėdainių paraplegikų asociacijoje yra apie 120 narių, tačiau rungtyse daugiausiai dalyvauja nariai senbuviai, branduolys, kurie sportinėse rungtyse save išbando ne pirmus metus.

A. Margevičienė teigė, kad labai prasminga ir reikalinga organizuoti tokio pobūdžio renginius, mat jų metu susitikę žmonės pabendrauja, praleidžia laiką, išeina iš namų aplinkos, susiranda naujų draugų.

Pašnekovė pridūrė, kad paraplegikų asociacijos nariai turi nemažai įdomių veiklų – ne tik sportuoja, bet ir aktyviai įsitraukia į menines veiklas: kuria, vaidina. Taip pat vyksta į įvairias ekskursijas. Dalis asociacijai priklausančių žmonių džiaugiasi galėdami gauti paramą maisto produktais, kurią tiekia „Maisto bankas“.

Beje, kėdainiečiai šiais metais pasirodė puikiai – jie spartakiadoje užėmė pirmąsias dvi vietas!

Pasigenda žmonių sąmoningumo

A.Margevičienė džiaugėsi, kad vasaros metu naujasis tvenkinys tapo patrauklia susibūrimo vieta.

„Esame labai dėkingi Kėdainių rajono merui Sauliui Grinkevičiui, kuris pasirūpino, kad neįgaliesiems būtų lengvai prieinamas šis tvenkinys, pasirūpino jo išvalymu, patogiu privažiavimu. Neįgalieji čia ne tik žvejoja, bet ir susirenka pasibūti kartu, pasikepti mėsos. Pabūti gamtos apsuptyje ypač smagu tiems, kurie gyvena butuose“, – sakė A. Margevičienė. Tačiau pašnekovė pridūrė pasigendanti šalimais gyvenančių žmonių sąmoningumo: mat dalis netoliese gyvenančių žmonių nevengia aikštelę apšnerkšti, palikti šiukšlių. Netgi atveda savo keturkojus augintinius čia atlikti savo gamtinių reikalų…

„Todėl labai dėkojame draugijos nariui Stasiui Antanaičiui, kuris su žmona kone kiekvieną dieną šią vietą aptvarko savo iniciatyva. Planavome čia įrengti ir suoliukus, tačiau rankos svyra, matant tokį šalimais gyvenančių žmonių nenorą tvarkytis“, – skėstelėjo rankomis A. Margevičienė.

Iš Kėdainių – tik patys geriausi įspūdžiai

Atvykusi iš Kauno Irena sakė, kad į Kėdainiuose vykstančią spartakiadą atvyksta jau ne pirmus metus iš eilės. Jos mėgiamiausios rungtys – žvejyba ir šaudymas.

„Labai draugiškai bendraujame su kėdainiečiais, visada labai smagu čia atvažiuoti. Žvejoju jau seniai, beje, pradėjau šiuo užsiėmimu domėtis būtent Kėdainiuose, prie Bublių tvenkinio. Puiku, kad kėdainiečiai turi tokį tvenkinį, Kaune gana sudėtinga rasti vietą, kur būtų patogu prieiti žvejoti, o čia – išties puiki vieta laisvalaikio praleidimui“, – šypsojosi kaunietė Irena.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.