Kėdainių rajono neįgaliųjų draugija šią vasarą įsigijo amatams ir muzikavimui reikalingos įrangos, atnaujino šioms veikloms skirtas patalpas ir su entuziazmu imasi organizuoti laisvalaikio užimtumą senjorams bei negalią turintiems žmonės.

Įgyvendina projektą

Tokias galimybes draugijai suteikė įgyvendinamas projektas „Susiburkime ir kurkime kartu“, kuris šią savaitę pristatytas miesto bendruomenei.

Radvilų gatvėje įsikūrusi neįgaliųjų draugija už dalį projekto lėšų suremontavo mansardą, kurioje vyksta amatų būrelio užsiėmimai, atnaujino elektros instaliaciją, suremontavo muzikos kabinetą. „Apie 7,5 tūkst. eurų buvo skirti inventoriui įsigyti: amatų būrelis aprūpintas multimedijos įranga, kompiuteriu, spausdintuvu ir skeneriu, įsigijome dvi siuvimo mašinas ir keturias naujas spintas“, – vardijo projekto vadovė Regina Rylienė.

Neįgaliųjų draugija džiaugiasi iš projekto lėšų įsigytomis dvejomis palapinėmis ir stalais su suolais – nuo šiol renginiams ir išvykoms jiems nebereikės skolintis ar nuomotis šių laisvalaikio užimtumui reikalingų daiktų.

Muzikos ansambliui „Gaja“ betrūksta tik bevielio mikrofono – draugija įsigijo daugiafunkcį pultą, mikrofonus su stovais koncertams. Na, o literatų būrelis žiemą sulauks naujos aprangos pasirodymams.

Pagrindinė dalis – ES lėšos

Šį Europos Sąjungos finansuojamą projektą neįgaliųjų draugija įgyvendina pagal Kėdainių miesto vietos veiklos grupės 2016–2022 m. vietos plėtros strategiją. Pasak projekto vadovės R. Rylienės, projekto vertė yra 40 tūkst. eurų, dalį lėšų (7,5 proc.) skiria rajono savivaldybė.

„Šis projektas vyks metus, numatome susitikimus su Raseinių neįgaliaisiais, Ruklos pabėgėlių centru Jonavos rajone, vyksime į sporto varžybas Kaune. Atskirai norėčiau paminėti atskirą veiklą – siuvimo būrelį, į kurį kviesime mokytis siūti“, – pasakojo projekto vadovė.

Aplinkos pritaikymo iššūkiai

Laisvalaikio ir užimtumo organizavimas neabejotinai prisideda prie to, kad negalią turintys žmonės nesijaustų vieniši ir džiaugtųsi gera emocine sveikata. Tačiau yra ir kita, praktinė, neįgaliųjų gyvenimo pusė. Draugija jau daug metų įsikūrusi Radvilų gatvėje, istoriniame pastate, kukliai įrengtose patalpose. Rankdarbių mėgėjai renkasi jaukioje mansardoje, tačiau vedami jų apžiūrėti svečiai negalėjo nepastebėti, kad užkopti senais nepatogiais laiptais – tikras iššūkis senyvam ar negalią turinčiam žmogui. 

Projekto pristatymas surengtas draugijos kieme, kuris nelygus ir išpiltas žvyru. Kėdainių valdžios dėmesį į tai atkreipė Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Ignas Mačiukas, sveikinimo kalbą pradėjęs žodžiais, kad kiemą „laikas asfaltuoti, nes griūsim visi“.

Panašios naujienos