Apie 30 Kėdainių krašto neįgaliųjų penktadienį Juodkiškio užtvankoje išbandė plaukimą baidarėmis. „Mums tai pirmas kartas, kai perlipame per savo negalią ir mėgaujamės vandens malonumais“, – sakė plaukimo nepabūgę kraštiečiai.

Alfonsas Stanevičius pirmasis išbandė plaukimo baidare malonumą.

Alfonsas Stanevičius pirmasis išbandė plaukimo baidare malonumą.

Kėdainių rajono neįgalieji prisijungė prie tauragiškių – viešosios įstaigos „Aktyvi Tauragė“ sumanyto socialinio projekto, kurio metu siūlytas pasiplaukiojimas baidarėmis įvairių rajonų neįgaliesiems. „Pirmiausia baidares išbandė tauragiškiai, vėliau į jas sėdo jonaviškiai. Treti – kėdainiečiai, o po jų važiuosime pas šiauliškius ir kauniečius. Toks plaukimas – nemažas iššūkis ir mums, ir plaukiantiesiems. Teko gerokai pagalvoti, kaip pasirūpinti neįgaliųjų saugumu. Tauragėje į baidarę sodinome nevaikščiojantį ir suparalyžuotą asmenį. Jis puikiai atlaikė plaukimą ir sakė net norėtų jį pakartoti. Baidare gali plaukti visi, svarbiausia turėti gerą palydovą šalia ir nugalėti baimes“, – sakė viešosios įstaigos „Aktyvi Tauragė“ vadovas Saulius Bagdonas. Jis kėdainiečius plukdyti atvyko su visa komanda – dešimt patyrusių baidarininkų.

Kolegos gana susidomėję stebėjo, kaip kitiems sekasi plaukimas.

Kolegos gana susidomėję stebėjo, kaip kitiems sekasi plaukimas.

Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Rimantas Dubosas apgailestavo, kad kitos krašto neįgaliųjų draugijos nepanoro pasinaudoti proga plaukti baidarėmis: „Mes kvietėme visus įvairią negalią turinčius kraštiečius prisijungti prie šio projekto, tačiau aktyvumo iš kolegų nepamatėme. Galbūt išvydę, kaip mums puikiai pavyko, kitąkart sulauksime didesnio būrio norinčiųjų plaukioti. Smagu, kad mūsų draugijos nariai, nori išbandyti naujoves ir mėgsta pramogauti. Esame dėkingi visiems rėmėjams, kurie padėjo šią dieną praskaidrinti ir paįvairinti.“

Pirmasis į baidarę sėdęs judėjimo negalią turintis Alfonsas Stanevičius neslėpė, kad noras plaukti baidare daug stipresnis už baimę išsimaudyti, jei laivelis apvirstų: „Man tikrai nė kiek nebaisu. Būtų kvaila nepasinaudoti tokia galimybe paplaukioti užtvankoje.“

Projekto iniciatoriai tikisi, kad jis nebus vienkartinis. „Būtų džiugu, jog ši iniciatyva nenumirtų. Linkiu visiems užsikrėsti gerais darbais ir jų daryti kuo daugiau“, – šypsojosi S. Bagdonas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.