Krakiškė, Kėdainių sporto centro trenerio Roberto Kaselio auklėtinė Austėja Kavaliauskaitė startavo Pasaulio lengvosios atletikos čempionate Budapešte, Vengrijoje.

Ankstyvą ketvirtadienio rytą (7 val. vietos laiku), vienoje didžiausių Budapešto aikščių – Heroes Square, pasaulio čempionate buvo duotas dar vienos sportinio ėjimo rungties startas (35 km).

Kadangi vyrų ir moterų startas buvo duotas tuo pačiu metu, beveik 100 ėjikų, mažiausiai dviems su puse valandos, pasileido į svilinančias Budapešto gatves. Tarp dalyvių buvo ir 23 metų lietuvė iš Kėdainių rajono Austėja Kavaliauskaitė, kuri distanciją įveikė per 3 val. 8 min. 11 sek. ir užėmė 33 vietą.

Su beveik penkiasdešimt pajėgiausių pasaulio ėjikių besivaržiusi Austėja bene visą distanciją stabiliai laikėsi aplink 30 vietą. „Visų pirmą, džiaugiuosi, kad man pavyko patekti į pasaulio čempionatą. Šio sezono toks tikslas ir buvo.

Aišku, gal rezultatas ir galėjo būti geresnis, bent jau taip planavome, bet oro sąlygos buvo sudėtingos ištvermės sportininkams. Gerai, kad distanciją baigiau, nes paskutiniame kilometre teko stoti dėl prasidėjusio pykinimo“, – po finišo kalbėjo ėjikė, kurios asmeninis rekordas yra 2 val. 58 min. 25 sek. Beje, distancijos nebaigė per dešimt ėjikių.

Paskutinius metus 20 km nuotolį akcentavusi A. Kavaliauskaitė šiemet padidino distanciją.

Pasak jos, toks sprendimas priimtas dėl galimybės patekti į pasaulio čempionatą: „Ruošiantis šiam čempionatui nusprendėme pabandyti patekti į 35 km distanciją, nes čia atranka šiek tiek lengvesnė nei 20 km. Reikia tik dviejų startų sezone, kad patektum į reitingo sistemą. Taip ir dariau, o po jų pavyko patekti ir čia startavau jau trečią kartą.“

Tokiose varžybose debiutavusi Austėja pasidžiaugė galimybe dalintis viena trasa su geriausiomis: „Atmosfera yra fantastiška. Man, kaip jaunai sportininkei, malonu dalyvauti tarp stipriausių pasaulio ėjikių ir kartu su jomis eiti trasoje. Svarbu buvo nepradėti per greitai, nes laukia daug kilometrų priekyje. Taip pat puikiai žinojome, kad oro sąlygos bus karštos, todėl reikia apgalvoti visų varžybų strategiją.“

Šios rungties pasaulio čempione tapo čempionato rekordą pagerinusi ispanė Maria Perez (2 val. 38 min. 40 sek.), kuri dar sekmadienį triumfavo ir 20 km nuotolyje.

Šį sezoną A. Kavaliauskaitė spėjo startuoti ne tik 35 km rungtyje, nes birželio 9 d. Alytuje tapo 20 km šalies vicečempione, o dabar dar planuoja startą Lietuvos 10 km čempionate, kuris rugsėjo 16 d. vyks Druskininkuose. „Manau, kad po to bus poilsis, nes sezonas buvo ilgas ir jau poilsio norėtųsi“.

Kitais metais vyks Paryžiaus olimpinės žaidynės, o 35 km rungtis nėra olimpinė, todėl Austėja bandys į varžybas prasibrauti kitu būdu. „Ten bus tik 20 km distancija ir estafetė vyras+moteris. Bandysime patekti į 20 km distanciją, tikimės, kad viskas bus gerai ir susiklostys sąlygos ten nuvykti“.

A. Kavaliauskaitės interviu po finišo čia:

Šaltinis: LLAF

(Viršelio nuotr. – LLAF / fotografas Alfredas Pliadis)

Panašios naujienos