Vis dar didelė dalis – maždaug kas šeštas darbingo amžiaus gyventojas – Kėdainių rajone yra bedarbis. Užimtumo tarnybos duomenimis, registruotas nedarbas Kėdainių rajono savivaldybėje per mėnesį sumažėjo 1,3 proc. punkto ir balandžio 1-ąją siekė 17,8 proc.

Lietuvoje registruotas nedarbas balandžio 1 d. buvo 15,1 proc., Kauno apskrityje – 15,5 proc.

Per kovo mėnesį Užimtumo tarnyboje užsiregistravo 310 darbo neturinčių kraštiečių, o balandžio 1 dieną Kėdainių rajono savivaldybėje registruoti iš viso 4 794 darbo neturintys asmenys.

Per kovą įdarbinta 400 žmonių, aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse pradėjo dalyvauti 17. Užimtumo tarnybos informacinėje sistemoje Kėdainių rajone balandžio 8 dieną buvo registruoti 254 darbo pasiūlymai. Tarp jų atsiranda vis daugiau sezoninio darbo pasiūlymų žemės ūkyje, ypač šiltnamiuose, kur ieškomos darbininkės, tad daugiau šansų įsidarbinti turi ir kraštietės moterys.

Šių metų pirmąjį ketvirtį Kauno apskrityje paklausiausios profesijos buvo šios:

Specialistai: reklamos ir rinkodaros specialistai, sandėliavimo tarnybos tarnautojai, paštininkai, statybos vadovai, mechanikos inžinieriai, apskaitininkai ir buhalteriai, technologijų ir gamybos inžinieriai, slaugos specialistai, socialiniai darbuotojai ir konsultantai.

Kvalifikuoti darbininkai ir paslaugų sektoriaus darbuotojai: sunkiasvorių vežimų ir krovinių transporto priemonių vairuotojai, pardavėjai, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojai, siuvėjai, vandentiekininkai ir vamzdynų montuotojai, mėsininkai, žuvų darinėtojai, dailidės ir staliai, pakavimo, pilstymo į butelius ir ženklinimo operatoriais, elektromechanikai ir elektromonteriai, dažytojai.

Nekvalifikuoti darbininkai: krovikai, valytojai, pakuotojai (rankomis), prekių krovėjai į lentynas, nekvalifikuoti apdirbimo pramonės darbininkai, nekvalifikuoti inžinerinių statinių statybos darbininkai, kiemsargiai, skalbėjai ir lygintojai, nekvalifikuoti augalininkystės ūkio darbininkai, nekvalifikuoti miškų ūkio darbininkai.

(Algimanto Barzdžiaus nuotr.)

Panašios naujienos