Trečiadienį, Didžiosios Rinkos aikštėje skamba muzika ir juokas. Čia vyksta neatlygintinos donorystės turas po Lietuvą, kurio metu kėdainiečiai iki pat 19 valandos yra kviečiami aukoti kraujo. Vos keliolika minučių – tiek trunka kraujo donorystės procesas. Tačiau jūsų dovanotas kraujas gali išgelbėti net tris gyvybes!

O jau 17 val. aikkštėje vyks gyvo garso koncertas, kurio metu savo dainas dovanos „Lietuvos balso“ dalyvė Vaiva Adomaitytė.

Pirmosiomis akcijos Kėdainiuose valandomis norintieji aukoti kraujo vos tilpo akcijos organizatorių palapinėje. Ir net prasidėjęs trumpas ir intensyvus lietus donorų nė kiek neišgąsdino – eilėje norinčiųjų paaukoti kraujo buvo daugiau nei dešimtis.

Donatas Šniutė

„Turą organizuojame norėdami paminėti Pasaulinę kraujo donoro dieną, tad šia proga yra organizuojama tradicinė Nacionalinio kraujo centro iniciatyva – kraujo donorystės turas po Lietuvą. Kėdainiai – jau šešta stotelė“, – kalbėjo Donatas Šniutė, donorų organizatorius.

Šių metų turas jau dešimtasis, jubiliejinis. Jo metu Nacionalinio kraujo centro komanda ketinaaplankyti 14 miestų. Kiekviename iš jų vyksta šventinės kraujo donorystės akcijos, kuriose žmonės aukoja kraujo, turi galimybę dalyvauti įvairiose veiklose: vyksta viktorinos, koncertai, o vaikai bendrauja su linksmuoliu šventės personažu – Lašeliuku.

„Turo metu skleidžiame žinią apie donorystę ne tik pastoviems donorams, bet ir naujiems, būsimiems kraujo donorams. Ypatingai norime pritraukti jaunų žmonių, dar abejojančių, nedrįstančių. Nes labai dažnai žmonės būtent tokių renginių metu apie mūsų kraujo donorystės misiją sužino ir supranta, kad dovanoti kraujo gali būti smagu“, – akcentavo D. Šniutė.

Pašnekovas pridūrė, kad surengdami mieste šventę, jie norintys atsidėkoti kėdainiečiams už aktyvumą – kiekvieną mėnesį, kuomet Nacionalinis kraujo centras atvyksta į Kėdainius, kraujo duoti sutinka vidutiniškai apie 40 kraštiečių.

„Taip norime padėkoti miestiečiams kraujo donorams už draugystę, pastovų donorų atėjimą. Džiugu, kad į akciją įsitraukia vis naujų donorų, labai daug ateina ir pirmakarčių“, – šypsojosi D. Šniutė.

Šį kartą Nacionalinis kraujo centras atsivežė ne tik pramogų, bet ir simbolinį gyvybės medį ant kurio šakų donoras, padovanojęs kraujo, gali prisegti žiedą. Šis medis keliauja po Lietuvą, tad taip jį „augina“ kiekvieno aplankyto miesto gyventojai. Išvykos pabaigoje medis bus pilnas gyvybės, kupinas žiedų, kuriuos dovanojo kraujo donorai iš visos Lietuvos.

Pasak pašnekovo, statistinio donoro portretas atrodo taip: tai maždaug 30-40 metų žmogus, tiek vyrai tiek moterys yra pasiskirstę maždaug po lygiai.

„Džiugina ir faktas, kad kasmet ateina vis daugiau jaunų žmonių. Jaunuoliai, sulaukę pilnametystės drąsiai ateina pas mus ir papildo donorų gretas. Labai džiugina, kad jaunimas suvokia kraujo donorystės svarbą. Prieš tris metus atsisakius atlygintinos kraujo donorystės, norinčiųjų aukoti kraujo skaičius dėl to nesumažėjo, o priešingai – netgi padidėjo“, – kalbėjo donorų organizatorius.

Kraujo šiandien paaukoti gali spėti kiekvienas: svarbiausia, kad žmogus būtų sveikas, nuo 18 iki 65 metų amžiaus, sveriantis daugiau nei 50 kilogramų, nevartojantis vaistų ar per pastarąjį pusmetį neturėjęs operacijų. Žmogus turi būti pavalgęs ir gerai jaustis. Pati kraujo ėmimo procedūra trunka trumpai – nuo keturių iki aštuonių minučių. Su reikiamų dokumentų pildymu viskas ilgiausiai užtrunka apie pusvalandį.

[ngg src=“galleries“ ids=“4″ display=“basic_thumbnail“]

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.