Šeštadienio rytą, apie pusę dešimtos, Nevėžio pakrante, Kėdainių senamiestyje, vaikštinėję kėdainiečiai pamatė neįprastą vaizdelį – upės ledu einančius du briedžius. 

Vienas jų, greičiausiai, išsigandęs netruko slidžiu ledu nubėgti į Vilainių pusę, o ant ledo vos porą šimtų metrų nuo M. Daukšos viešosios bibliotekos liko gulėti briedžiukas. Žvėris bandė keletą kartų atsistoti, tačiau jam nepavyko. Buvo iškviestos specialiosios tarnybos.

Į įvykio vietą atskubėjo Kėdainių rajono aplinkos apsaugos agentūros vyriausiasis specialistas Alfonsas Čeida, Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Alfonsas Genys, ugniagesiai gelbėtojai.

Buvo nutarta briedžiuką gelbėti pirmiausia jį užmigdžius, o tada vežti į Vilainių pusę – ten kur nubėgo suaugusi briedė. „Tikrai nėra eilinis įvykis. Ne kasdien į miestą užklysta briedžiai. Nežinia, iš kur jie atėjo: gal nuo Vilainių, o gal nuo Pramonės rajono. Negalėtume sakyti, kad ši žiema itin šalta ir žvėrys badauti. Šis briedžių atėjimas į miestą nėra maisto paieškos. Gal koks traukinys juos pabaigė, gal mašina, gal dar kas nutiko. Labai gaila, kad žvėrelis turi kankintis. Tikrai padarysime viską, kad jį sugrąžintume į bandą. Tačiau jau dabar matome, kad šiam jaunam briedžiukui streso netrūksta“, – sakė aplinkosaugininkas A. Čeida.

Atskubėjusiems į pagalbą pareigūnams teko gana nemažai pavargti su gelbėjamu žvėrimi. Migdomieji vaistai ne iš karto suveikė, dozę teko kartoti. „Čia to vargšo gyvūno tikrai nepaliksime. Jis kuo skubiau bus nugabentas į natūralią gamtą. Nėra jau mažas, tikrai mokės savimi pasirūpinti. Matome, kad nėra ir susižalojęs. Iš tokios vietos išgelbėti žvėrį nėra paprasta. Juk jis ne naminis – nepasigausi ir nenuvesi į mišką. Darome viską, kas geriausia gyvūnui“, – sakė A. Genys.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.