Savivaldybės tarybos nariams pateiktame rašte minimos vienos aplinkybės, o administracijos direktorius Arūnas Kacevičius kalba apie visai kitas. Leidimo įdarbinti du papildomus darbininkus prašantis Sporto centro vadovas tarybos posėdyje nedalyvauja, tad objektyviai paaiškinti kodėl staiga prireikė dviejų etatų, niekas tinkamai tarsi ir nesugeba. Kilus diskusijoms tinkamai klausimo pristatyti nesugebėjusi savivaldybės administracija sulaukė politikų kritikos, raginta kitą kartą į savo darbą pažvelgti atidžiau.


Prašė įdarbinti daugiau žmonių

Kėdainių rajono savivaldybės tarybai svarstant siūlymą padidinti leistiną maksimalų įstaigų darbuotojų skaičių 14,5 etato, kilo nemažai diskusijų. Didžioji šių etatų dalis – skiriama rajono švietimo įstaigų darbui palengvinti. Tačiau ką veiks du papildomi darbininkai Sporto centre?

„Švietimiečių“ etatai klausimų nekelia. Tačiau du papildomi darbininkų etatai Sporto centrui. Gal kas gali atsakyti tiksliau – kam būtų naudojami šie du darbininkų etatai?“ – klausė opozicijos atstovas Virmantas Pikelis.

Pastebėjęs, jog svarstant tokį svarbų klausimą kaip etatų didinimas Tarybos posėdyje nedalyvauja nei laikinasis Sporto centro vadovas, nei jo veiklą koordinuojančio savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjas, Tarybos narys Saulius Grinkevičius paprašė pasiaiškinti savivaldybės administracijos direktorių Arūną Kacevičių.

Tarybos nariui buvo paaiškinta, jog šie du darbininkai tvarkys aplinką bei dirbs Sporto centro pastatų viduje.

Pjaus žolę ir stumdys kėdes

Toks paaiškinimas, regis, netenkino opozicijos lyderio, kadenciją baigusio rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus. Pastebėjęs, jog svarstant tokį svarbų klausimą kaip etatų didinimas Tarybos posėdyje nedalyvauja nei laikinasis Sporto centro vadovas, nei jo veiklą koordinuojančio savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjas, politikas paprašė pasiaiškinti administracijos direktorių.

Kadenciją baigęs rajono meras, Tarybos narys Saulius Grinkevičius tikino, kad prieš didinant etatų skaičių, ypač kai kalba eina apie aplinkos priežiūrą, arenos valymo darbus, buvo būtina svarstyti kitas ir gerokai mažiau rajono biudžetui kainuojančias alternatyvas: pavyzdžiui, įtraukti tą organizaciją, kuri rūpinasi mūsų miesto tvarkymu ar įsigyti plovimo – valymo mašiną.

„Ar nebuvo svarstomos alternatyvos dėl šių dviejų etatų. Dėl vidaus valymo, galbūt įsigyti plovimo – valymo mašiną, kuri palengvina darbą ir padidina našumą? Ar nebuvo svarstoma aplinkai prižiūrėti įtraukti tą organizaciją, kuri rūpinasi mūsų miesto tvarkymu? Galbūt tai būtų pigiau, ar buvo atlikti tam tikri skaičiavimai, ar buvo atlikta tam tikra analizė?“ – klausė S. Grinkevičius.

„Sporto centras nagrinėjo įvairias alternatyvas“, – lakoniškai paaiškino savivaldybės administracijos vadovas Arūnas Kacevičius.
Jis patikslino, jog du nauji darbininkai reikalingi, nes Sporto centro valdomoje arenoje įvairūs renginiai vyksta itin dažnai – kasdien arba kas antrą dieną.


„Daugiausia laiko tenka (sugaišti – red.) salės paruošimui kitam renginiui. Ta dalis, šienavimas vasarą ar pačių patalpų tvarkymui, valytojų darbui, tai nėra pagrindas. Pagrindas yra, kad reikia paruošti salę: sustumdyti kėdes ir panašiai“, – kalbėjo A. Kacevičius.

Rašte minimas aplinkos tvarkymas, o kalbama visai kas kita

Toks paaiškinimas, esą dviejų naujų darbuotojų reikia kėdėms stumdyti, neįtikino opozicijos lyderio, ilgamečio Tarybos nario S. Grinkevičiaus.

Jis citavo Tarybos nariams pateiktą administracijos parengtą aiškinamąjį raštą, kuriame nei žodžiu neužsimenama apie kėdžių stumdymą prieš ir po renginių, ką akcentavo A. Kacevičius. Cituojamame rašte akcentuotas didelis Sporto centro valdomų patalpų ir žaliųjų erdvių plotas, dėl to ir reikalingi du etatai.

„Tai jūs ir rašykite aiškinamajame rašte aiškiai: kad (du etatai – red.) reikalingi paruošimui, renginių organizavimui ir visa kita. Prie ko jūs čia tuos kvadratus ir tuos hektarus rašote? Tai vieną kartą susidėliokite“, – atsakingai dirbti ragino opozicijos lyderis S. Grinkevičius.

Kodėl prireikė dviejų, o ne vieno darbininko?

Tarsi bandydamas pasiteisinti, kodėl jo paaiškinimas iš esmės skiriasi nuo to, kas parašyta savivaldybės tarybos nariams pateiktame rašte, A. Kacevičius pareiškė, jog „tie patys žmonės atlieka visus darbus“.

Kitas opozicijos atstovas, Tarybos narys Saulius Sinickis pastebėjo, kad Sporto centre jau dirba trys darbininkai. Politikas pasiteiravo, kokiais kriterijais vadovaujantis nustatyta, kad reikia ne, pavyzdžiui, vieno, o visų dviejų naujų etatų.

Šį klausimą Tarybai pristačiusi savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Jolanta Sakavičienė nedaugžodžiavo, ji tepasakė, jog toks buvo įstaigos vadovo prašymas. S. Sinickio paklausta, ar šiame prašyme buvo nurodyti kokie nors kriterijai, ji atsakė, kad to padaryta nebuvo.

Žinoma, geriausiai į šį klausimą galėtų atsakyti pats Sporto centro vadovas, kurio, deja, Tarybos posėdyje kažkodėl nebuvo.

„Pagal darbų apimtis įvertino ir tikrai paprašė realaus darbuotojų skaičiaus, kuris tikrai jam reikalingas“, – sakė A. Kacevičius.

Etatų reikia, o vadovo – nėra

Jam antrinti ėmė valdančiosios koalicijos atstovas Romualdas Gailiūnas, kuris tikino neabejojantis, kad A. Kacevičius kartu su Sporto centro vadovu tinkamai įvertino darbų ir vykstančių renginių apimtis bei konstatavo, jog trūksta būtent dviejų darbuotojų.


Toks paaiškinimas, panašu, neįtikino opozicijos atstovo V. Pikelio. Jis minėjo bendravęs su Vilainių sporto kompleksą valiusia moterimi bei sužinojęs, kad viso jo priežiūra patikėta tik dviem darbuotojoms.

O dabar – administracijos direktorius sako: „Pasikalbėjome su Sporto centro direktoriumi ir nusprendėme“. Na palaukite, taip nebūna…
Tarybos narys Juozas Gaidamavičius

„Kaip suprantu, šie du etatai būtų priskirti arenai, ten (vykstantiems – red.) paruošiamiesiems darbams. Tai niekaip nepalengvintų vėlyvo šių dviejų moterų darbo. Toks darbų organizavimas ir darbų priskyrimas kelia abejonių“, – kalbėjo V. Pikelis ir pasiūlė išskirti klausimą dėl 2 naujų etatų skyrimo Kėdainių Sporto centrui.

Kilus neaiškumams, kam iš tiesų reikia dviejų papildomų darbininkų bei ką jie iš tiesų veiks, neiškentė ir rajono meras Valentinas Tamulis.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius kritikos strėlių iš Tarybos narių sulaukia ne pirmą kartą.

Jis pareiškė, jog labai blogai yra tai, kad savivaldybės tarybos posėdyje nedalyvauja leidimo įdarbinti du naujus žmones prašantis ir viską geriausiai paaiškinti galėsiantis sporto centro vadovas.

Opozicijos atstovo V. Pikelio siūlymui klausimą dėl dviejų papildomų etatų skyrimo Sporto centrui atidėti sulaukė 10 politikų palaikymo, tačiau 5 valdančiajai koalicijai priklausančių Tarybos narių balsų persvara buvo atmestas.

Galiausiai buvo priimtas ir visas sprendimas, už jį balsavo 18 Tarybos narių, o susilaikė 7 politikai.

Savivaldybės administraciją ragino dirbti atidžiau

Po balsavimo replikos teise pasinaudojęs ilgametis Kėdainių rajono politikas, savivaldybės tarybos narys Juozas Gaidamavičius metė akmenį į administracijos pusę. Jis ragino kitą kartą nekartoti tokių klaidų, išsamiau paruošti sprendimų projektus bei gerbti Tarybos narius.

„Pasakysiu pastabėlę administracijai. Patikėkite, kad ir darbininkiška profesija, yra ir normos, ir darbų pobūdis. Aš siūlyčiau kitam kartui atkreipti dėmesį ir paruošti klausimą dėl tų dalykų detaliau. Nebūtų nei tų diskusijų, nei atskyrimų. Žinome, kad darbininkiškų profesijų žmonių ir toje pačioje arenoje trūksta.

O dabar – administracijos direktorius sako: „Pasikalbėjome su Sporto centro direktoriumi ir nusprendėme“. Na palaukite, taip nebūna…

Mes esame Tarybos nariai, priimame sprendimą dėl pinigų skyrimo. Reikia truputėlį atidžiau paruošti šiuos klausimus“, – piktinosi Juozas Gaidamavičius.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Joana

    Klausimėlis. Kokie gyvūnai tas kėdes taip išvarto, kad po renginio dviems darbininkams tenka darbuotis aštuonias valandas kol sustato jas į vietas?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.