Įpusėjus formuoti naujos kadencijos Kėdainių rajono savivaldybės vadovų komandą, pasirūpinta kur kas didesniais atlyginimais nei iki šiol. Solidžią algą nuspręsta skirti ne tik naujajam administracijos vadovui Arūnui Kacevičiui. Kur kas daugiau nei buvęs administracijos vadovas Odivijus Kačiulis uždirbs ne tik jo įpėdinis A. Kacevičius, bet ir du jo pavaduotojai.

Sprendimai „prastumiami“ valdančiųjų balsais

Panašu, jog vietos savivaldos rinkimuose daugumą mandatų laimėję rinkimų komiteto „V. Tamulio komanda – mūsų krašto sėkmei“ atstovai kaip reikiant susirūpino savo atstovų materialine gerove.

Naujos kadencijos vadovų skyrimą lydi jiems mokamų atlyginimų didinimas. Šie – kur kas didesni už tuos, kuriuos gavo praėjusios kadencijos savivaldybės vadovai.

Sprendimams mokėti didesnius atlyginimus savo balsais pritaria savivaldybės tarybos valdančioji dauguma. Nors opozicijos atstovai balsuoja „prieš“, jų turimų mandatų skaičiaus nepakanka pakeisti iš anksto aptartų ketinimų didinti atlyginimus.

Prieš pradedant dirbti – pasirūpinta solidžiu atlyginimu

Praėjusiame savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta į administracijos direktoriaus pareigas skirti Arūną Kacevičių jam mokant 16,5 bazinių dydžių atlyginimą. Tai sudaro 2 tūkst. 854,4 eurus.
Prieš tai administracijos direktoriumi dirbęs O. Kačiulis už darbą gaudavo beveik trimis šimtais eurų mažiau. Jo atlyginimas sudarė 14,55 bazinius dydžius. Pradėjęs dirbti administracijos vadovu A. Kacevičiaus gaus nemažą priedą prie atlyginimo. Už kiekvienus valstybės tarnyboje išdirbtus metus pareiginė alga didėja 1 proc. Taigi, priedas už 24 valstybės institucijose išdirbtus metus – 685 eurai.

Panašu, jog vietos savivaldos rinkimuose daugumą mandatų laimėję rinkimų komiteto „V. Tamulio komanda – mūsų krašto sėkmei“ atstovai kaip reikiant susirūpino savo atstovų materialine gerove.
Naujos kadencijos vadovų skyrimą lydi jiems mokamų atlyginimų didinimas. Šie – kur kas didesni už tuos, kuriuos gavo praėjusios kadencijos savivaldybės vadovai.

Nuo gegužės 14 dienos darbą pradėsiantis A. Kacevičius kol kas dirbs be pavaduotojų. Jų kandidatūras turės patvirtinti savivaldybės taryba. A. Kacevičius yra viešai pareiškęs, jog siūlys tarybos nario, asmeniškai pažįstamo iš darbo mokesčių inspekcijoje, Gintauto Muzniko bei Šėtos seniūnės Danutės Mykolaitienės kandidatūras.

Pretendentų pavardės dar neviešinamos

Sprendimo projektai dėl savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojų skyrimo jau yra įtraukti į šį penktadienį vyksiančio Tarybos posėdžio darbotvarkę.

Tiesa, dokumentuose nėra nurodyta, ar iš tiesų ketinama teikti jau minėtas kandidatūras – G. Muzniko ir D. Mykolaitienės. Dviejuose sprendimų projektuose ties pretendentų pavardėmis palikta tuščia vieta. Nenurodyta ir gegužės mėnesio diena, nuo kurios jis ar ji pradės eiti pareigas.

Panašu, jog laukiama specialiųjų tarnybų pažymos apie kandidatų tinkamumą užimti siūlomas pareigas, ir iki galo nėra aišku, duomenys apie kurį kandidatą atkeliaus pirmiausia.

Pavaduotojų atlyginimai – didesni, nei buvusio direktoriaus

Nors būsimųjų A. Kacevičiaus pavaduotojų asmenybės nėra nurodomos, visuomenė bei politikai negali iš anksto žinoti, ką iš tiesų ketinama deleguoti į šiuos postus, tačiau jau aišku, kokį atlyginimą jiems siūloma skirti.

Antruoju klausimu šiuose sprendimo projektuose įrašytas pasiūlymas pavaduotojams mokėti 15,5 pareiginės algos koeficientą (baziniais dydžiais), taip pat 1 proc. priedą už kiekvienus valstybei ištarnautus metus.

Šiais metais patvirtintas bazinės algos dydis sudaro 173 eurus, tad siūlomas mokėti atlyginimas siekia 2 tūkst. 681,5 eurus.

Palyginimui, kadenciją baigusio savivaldybės administracijos direktoriaus O. Kačiulio atlyginimas buvo mažesnis už vidurkį ir sudarė tik 14,55 bazinių dydžių. Be to, praėjusiais metais atlyginimo bazinis dydis buvo ženkliai mažesnis, nei dabar, ir siekė 132,5 eurus, todėl ir atlyginimas – sąlyginai nedidelis.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.