Akcinė bendrovė „Energijos skirstymo operatorius” (ESO) neigia, kad Vilainių tilto statyba užtruko dėl jų kaltės. Tilto per Nevėžį Kėdainių J. Basanavičiaus gatvėje statytojai – AB HISK – teigia, jog tilto statybos darbai sustojo ir negalėjo būti tęsiami, kol nebuvo pašalinti po statomu tiltu aptikti ESO priklausantys kabeliai.

LAKD: darbai užtruko dėl ESO

„Vienas iš trijų Kėdainiuose esančių tiltų per Nevėžį – pernai pradėtas rekonstruoti J. Basanavičiaus gatvėje esantis Vilainių tiltas – turėtų būti sutvarkytas iki birželio ar dar anksčiau, sako Kelių direkcijos generalinis direktorius. Remigijaus Lipkevičiaus teigimu, darbai pernai strigo dėl ESO delsimo sutvarkyti kabelį”, – paskelbė naujienų agentūra BNS.

Seimo socialdemokratų frakcijoje ketvirtadienį Kelių direkcijos vadovas teigęs: „Sutartis su HISK pasirašyta laiku, darbai buvo pradėti, bet balandį (2022 metų – BNS) paaiškėjo, kad yra ESO kabeliai, prašyta ESO tuos kabelius pašalinti, nes mūsų rangovas neturi teisės lįsti prie to turto. ESO savo procedūras vykdo tris mėnesius, sugaištas laikas iki liepos, kai buvo galima vykdyti darbus. Rangovas po liepos tęsė darbus iki lapkričio, kai nebegalima dirbti dėl žiemos pertraukos“.

ESO: darbus vilkino rangovas

Penktadienį, vasario 10 d., „Kėdainių mugė” gavo pranešimą iš ESO, kurį pasirašo Paulius Kalmantas, ryšių su visuomene projektų vadovas:

„Noriu paneigti viešumoje pasirodžiusią Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) vadovo Remigijaus Lipkevičiaus nuomonę, kad Kėdainiuose rekonstruojamo tilto rekonstrukcija užtruko dėl bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kaltės.

Pabrėžiame, kad LAKD vardu jų generalinis rangovas „HISK“ dėl elektros tinklų ir įrenginių perkėlimo (rekonstravimo) sąlygų į ESO kreipėsi 2021.12.28 bei jas apmokėjo 2021.12.30.

2022.01.05 ESO išdavė technines sąlygas, kuriose nurodyta, kad projektą turi parengti klientas ir jį suderinti su ESO. Pirminius sprendinius suderinimui kliento projektuotojas pateikė tik 2022.04.28, jie buvo suderinti iškart – 2022.04.29. Galutinį projektą suderinimui kliento projektuotojas pateikė 2022.05.19, suderintas 2022.05.20.

Po dviejų mėnesių, 2022.07.14 LAKD kreipėsi dėl trišalės sutarties tarp „HISK“, elektros montavimo darbus atliekančios įmonės „Indastrus“ bei ESO sudarymo. Sutartis buvo pasirašyta tą pačią dieną.

Kadangi tiek projektuotojas, tiek rangovas buvo pasirinktas kliento, ESO niekaip negalėjo turėti įtakos projektavimo bei rangos darbams. Šią atsakomybę turėjo LAKD pasirinktas rangovas. ESO visus savo veiksmus atliko per 7 darbo dienas.

Taip pat atkreipiu dėmesį, kad nuolat palaikome ryšį su LAKD ir deriname svarbių objektų darbų atlikimo terminus, turime pasirašę atskirą bendradarbiavimo sutartį”.

Iš trijų tiltų liko vienas

Tilto per Nevėžį ties Vilainiais kapitalinė rekonstrukcija pradėta 2022 metų pavasarį. AB HISK tuomet įsipareigojo tiltą atnaujinti už 2,12 mln. eurų. 

Kėdainiuose Nevėžį pervažiuoti būdavo galima trimis tiltais: Vilainių, kurio statyba turėjo būti pabaigta praėjusių metų lapkritį, tiltu Tilto gatvėje, kol šių metų sausio 31 d. jis neįgriuvo, ir kelyje Jonava–Šeduva (Kėdainių aplinkkelyje) esančiu tiltu.

Dabar iš viename upės krante esančių Kėdainių patekti į Kėdainius kitame krante galima tik per tiltą aplinkkelyje. Kol institucijos aiškinasi, kėdainiečiai patiria nepatogumą ir nuostolius, sukdami dešimtis papildomų kilometrų per užmiestį.