Kėdainių pagalbos šeimai centro laikino apgyvendinimo namai per keletą veiklos metų tapo nors ir maža, bet saugia prieglobsčio salele mamoms ir vaikams. Tai išsigelbėjimas smurtą artimoje aplinkoje ar kitokią krizę pati­riančioms moterims ir jų atžaloms.

Gyvena pusmetį

Paslaugų, kurias teikia ši savivaldybei priklausanti įstaiga, poreikis nemažėja. Pavasarį įrengtas jau devintasis kambarys, kuriame gali laikinai apsigyventi mama su vienu ar daugiau vaikučių. Saugus prieglobstis trunka šešetą mėnesių – per tiek laiko dauguma moterų, padedamos nepailstančių darbuotojų ir savanorių, tvarkosi gyvenimą ir stojasi ant kojų. Praėjus pusmečiui, jos išeina gyventi savarankiškai. Dažniausiai, jei mama su vaikais neturi kur apsigyventi, savivaldybė skiria socialinį būstą arba bendrabutį.

Padeda kraštietės

Ne paslaptis, kiek investicijų reikalauja tokio naujo gyvenimo pradžia – būstuose reikia ne tik remonto, bet ir baldų, o šeimai – drabužių, avalynės, daugybės buities reikmenų. Čia pagalbą suteikia nevyriausybinės organizacijos, savanoriai, daug kitų geros valios kraštiečių.

Kadenciją baigusi, 2017–2018 metų Kėdainių moterų LIONS klubo prezidentė Rasida Adomavičienė.

Įkurtuves naują gyvenimą pradedančioms moterims praskaidrina ir Kėdainių moterų LIONS klubas. Klubo narių indėlis – ypač ženklus, nes vien pernai Kėdainių LIONS klubo moterys padėjo atlikti remontą ir įsikurti trims Kėdainių pagalbos šeimai centro laikino apgyvendinimo namų šeimoms, gavusioms socialinius būstus. Klubo narės dovanojo buitinę techniką (šaldytuvus, skalbimo mašinas, mikrobangų krosneles), indų, patalynės, baldų, televizorių.

„LIONS klubo narės Jūratė Tylienė ir Saulutė Kairienė Laikino apgyvendinimo namuose vedė pokalbius „Tarp mūsų mergaičių“, supažindino mamas su įvairaus amžiaus vaikų mityba, mokė suteikti pirmąją pagalbą vaikui užspringus ar susižeidus. Taip pat keletas LIONS klubo savanorių jau ne pirmus metus nuolat lanko mūsų globojamus vaikus, su jais organizuoja veiklas – gamina maistą, rankdarbius, bendrauja“, – klubo narių indėliu pasidžiaugė Kėdainių pagalbos šeimai centro direktorė Sandra Sagatienė.

Likimai – sujaudino

Pasak 2017–2018 metų Kėdainių moterų LIONS klubo prezidentės Rasidos Adomavičienės, susitelkus krašto bendruomenei, galima padaryti daug svarbių darbų.

„Mūsų klubo moterys, vos susibūrusios, užmezgė gražią draugystę su Kėdainių pagalbos šeimai centro, tada dar vaikų globos namų „Saulutė“, bendruomene. Pirmiausia pradėjome lankyti vaikučius, o vėliau susibičiuliavome ir su Laikino apgyvendinimo namuose gyvenančiomis moterimis. Jų likimai iš tiesų labai trapūs ir jaudinantys“, – neslėpdama jaudulio, kalbėjo R. Adomavičienė, pastebėdama, kad pagyvenus šiame saugiame prieglobstyje, kai moterims tenka palikti šią įstaigą, ne viena papuola į gana keblią situaciją. Neretai jos savo ankstesnius namus palieka kaip stovi, tik su didžiausiu savo turtu – vaikais – ant rankų.

Susitelkus galima nuveikti daug

„Tad naujo gyvenimo pradžia pareikalauja begalės pastangų. Laikino apgyvendinimo namus paliekančioms moterims yra suteikiamas socialinis būstas, o jo pritaikymui reikia ir investicijų, ir laiko, ir sumanumo, ir kitokių pajėgų. Mes geranoriškai nutarėme padėti likimo skriaustoms moterims įsikurti naujuose namuose. Tokios pagalbos prireikė ne kartą. Parama buvo labai įvairi: vienoms užteko tik padėti įsigyti baldų, kitoms reikėjo ir duris pakeisti, ir tapetus nupirkti. Ne kartą iš namų pas naujakures skubėjome su patalynės, indų, įvairiausių buities reikmenų bei drabužių krepšiais“, – pasakojo pašnekovė.

Pasak klubo vadovės, pagalbą moterims pagal galimybes teikė visos LIONS narės: vienos organizavo remonto darbus, kitos rinko reikalingus daiktus. Darbų ir veiklos užteko visoms.

„Tokia pagalba net savotiškai įkvėpė mūsų moteris bei jų artimuosius atnaujinti savo namus. Ne viena prisipažino, kad kurį laiką galvojo apie naujų baldų įsigijimą, tad sužinojusios, kad kažkam reikia padėti, paskubino savo planus. Ypač dėkingos esame šviesaus atminimo Petro Stalioriaus artimiesiems. Jo marti, mūsų klubo narė Vaida, pasitarusi su artimaisiais po šio garbaus kraštiečio mirties, daugelį jo namų apyvokos daiktų paaukojo padedant tvarkyti kraštiečių naujus namus. Tikrai turime gražių pavyzdžių, kaip susitelkus galima padaryti daug prasmingų darbų“, – sakė R. Adomavičienė.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.