Rugpjūčio 27-ąją rajono švietimo įstaigų vadovai, jų pavaduotojai ir specialistai rinkosi į tradicinį vasaros pabaigos pasitarimą prieš naują mokslo metų startą „2015-2016 mokslo metų svarbiausios darbų kryptys. Ką darysime kitaip?“

Krašto švietimo įstaigų vadovų pasitarime dalyvavę rajono vadovai pedagogams linkėjo svajonių ir susitelkimo darbuose.

Krašto švietimo įstaigų vadovų pasitarime dalyvavę rajono vadovai pedagogams linkėjo svajonių ir susitelkimo darbuose.

Iš Švietimo ir mokslo ministerijos parvežtas naujienas pristatęs rajono švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius sveikino krašto švietimo bendruomenę su naujais mokslo metais, kurie kaskart atneša naujų iššūkių.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius pasitarime pasidžiaugė šįmet egzaminus laikiusių abiturientų rezultatais, kurie buvo geresni negu ankstesniais metais.

„Bene didžiausias visų mūsų rūpestis – vis prastėjanti demografinė situacija. Per laiką nuo 2011-ųjų iki 2014-ųjų Kėdainių mieste gyventojų sumažėjo 6,5 tūkstančio nuo 32 000 iki 25 500. Tokios tendencijos sparčiai mažina ir vaikų skaičių. Atrodo, turime ir išvystytą pramonę, ir sutvarkytas švietimo, kultūros bei sporto bazes, beveik nelikę nedarbo, tačiau miestas nėra patrauklus kraštiečiams. Turime susitelkti, imtis permainų ir tokią situaciją pakeisti“, – švietimo bendruomenei atvirai kalbėjo rajono vadovas.

Švietimo bendruomenės kaip ir kasmet naujais mokslo metais laukia nauji iššūkiai.

Švietimo bendruomenės kaip ir kasmet naujais mokslo metais laukia nauji iššūkiai.

S. Grinkevičiaus teigimu, pokyčių bus ir pačioje švietimo sistemoje. Juk ateina popamokinės veiklos finansavimas, numatomi pavaduojančių mokytojų atlygio sprendimai. Anot mero, kaimų gimnazijų vadovai turės pasirūpinti, kaip surengti mokinių išvykas į areną stebėti krepšinio rungtynių. „Visiems rūpi ir kaip bus padalinta bendrovės „Lifosa“ parama. Turiu pasakyti, kad jau artimiausiu metu paskelbsime paraiškų teikimo konkursą ir už 84 tūkstančius eurų norėtume padėti švietimo įstaigoms atnaujinti bei praturtinti gamtos mokslų bei kitus kabinetus. Tikimės, kad mums pavyks sutvarkyti mokos fondus ir netolimoje ateityje visos įstaigos, dirbančios skaidriai, gaus finansavimą ne dešimčiai ar vienuolikai mėnesių, bet visiems dvylikai.

Sveikindamas visus su artėjančiais naujais mokslo metais, visą švietimo bendruomenę kviečiu būti pilietišką, aktyvią ir drauge susitelkus gerinti krašto gyvenimo kokybę“, – sakė S. Grinkevičius.

Pasitarimo dalyvius pasveikino Muzikos mokyklos suaugusiųjų studijos dainininkai.

Pasitarimo dalyvius pasveikino Muzikos mokyklos suaugusiųjų studijos dainininkai.

Savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, dar neseniai pats kasdien varstęs mokyklos duris, kolegoms pedagogams linkėjo svajonių ir tikėjimo savo darbais.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.