Nuo vasario 1-osios Kėdainių ligoninėje turėtų pradėti veikti naujausias pirkinys – 200 tūkstančių eurų kainavęs rentgeno aparatas. Įstaigos direktorius Stasys Skauminas sakė, kad su naujuoju rentgeno aparatu bus gali­ma per vieną dieną aptarnauti iki 50 pacientų.

Naujasis aparatas veiks pediatrijos skyriaus koridoriaus gale esančioje patalpoje – toje pačioje vietoje, kur prieš 13 metų taip pat buvo daromos rentgeno nuotraukos.

Savivaldybės lėšomis

„Šis aparatas – pernai metų pats stambiausias mūsų pirkinys, kainavęs apie 200 tūkst. eurų. Nors pastatytas dar rudenį, jis iki šiol dar neveikia, nes pastaruosius kelis mėnesius privalėjome įvykdyti įvairius formalumus, sutvarkyti dokumentus, taip pat laukiame veiklos leidimo iš Radia­cinės saugos centro. Pastaruoju metu poliklinikoje yra naudojamas dar vienas rentgeno aparatas, tačiau dėl didelio apkrovimo mums teko įsigyti naująjį. Didelės eilės pradėjo darytis, kai prieš kelerius metus Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) uždarė fluorografo kabinetą. Padaugėjus profilaktinių tyrimų (kuriuos anksčiau atlikdavo PSPC fluorografas), atsirado didesnis srautas žmonių, todėl Kėdainių rajono savivaldybė, parašius programą, skyrė mums lėšų šiam pirkiniui įsigyti“, – kalbėjo S. Skauminas. Su šiuo rentgeno aparatu bus galima daryti ne tik kūno nuotraukas, bet ir kitus radiologinius tyrimus.
Savivaldybės biudžeto bei ligoninės skirtomis lėšomis buvo įrengta bei visapusiškai sutvarkyta rentgeno patalpa. Savivaldybė šiems darbams skyrė apie 15 tūkst. eurų. Tokio kabineto įrengimui yra keliami specialūs reikalavimai, tad darbai truko visą rudenį bei žiemą.

Tuberkulioze sergančiųjų nebus

Ligoninė turi ir daugiau rentgeno aparatų: be turimo poliklinikoje (juo naudojamasi visą parą), dar yra specializuotų aparatų skyriuose. Ligoninė taip pat turi mamografą bei kompiuterinį tomografą.

Kėdainių ligoninės vadovas Stasys Skauminas sakė, kad naujasis rentgeno aparatas turėtų pradėti veikti jau nuo vasario 1 dienos. Naujasis aparatas padės žymiai sumažinti radiologinių tyrimų laukiančiųjų eiles.

Tiesa, į nuogąstavimus, ar tuberkulioze sergančiam asmeniui bus daromos rentgeno nuotraukos naujosiose patalpose, įkurtose pediatrijos skyriaus gale, S. Skauminas atsakė, kad šia liga sergantiesiems rentgeno nuotraukos yra daromos nuošaliai esančiame stacionare tam tikru, jiems skirtu metu.

„O naujasis rentgenas darys nuotraukas profilaktiškai tikrinamiems žmonėms, pavyzdžiui, pedagogams, kuriems kartą per metus reikia pasitikrinti sveikatą. Negalima garantuoti, kad koridoriumi nepraeis sergantis žmogus, tad tam profilaktiškai tie tyrimai ir bus atliekami. Niekada sergančių žmonių tyrimai nebuvo atliekami poliklinikos rentgene“, – pažymėjo S. Skauminas.

Planuose – Skausmo klinikos atidarymas

Norint sumažinti žmonių eiles, praėjusiais metais iš savivaldybės lėšų buvo nupirktas ir naujas echoskopas (dabar iš viso yra naudojami trys tokie aparatai). Tai – taip pat gana stambus pirkinys, kainavęs apie 60 tūkst. eurų. Šių metų planuose – kitos būtinos medicininės technikos įsigijimas. Vienas numatytų būtinų pirkinių – mobilus rentgeno aparatas, kuris bus naudojamas reanimacijos skyriuje žmonėms, negalintiems atsikelti iš lovos. Naudojamas iki šiol jau gerokai susidėvėjo.

Taip pat planuojama plėsti teikiamų paslaugų spektrą.

„Mūsų ligoninė nėra maža, ji daugiafunkcinė, tad turime planų naujų funkcijų įdiegimui. Pavyzdžiui, planuojame atidaryti gerontologinį kabinetą, skirtą senyvo amžiaus žmonių terapijai. Čia dirbs komanda: ne tik gydytojas, bet ir specialiai apmokyta slaugytoja, kineziterapeutas, terapeutas, psichologas, socialinis darbuotojas. Mūsų planuose – ir Skausmo klinikos atidarymas. Čia žmonėms, kuriems medikamentinis gydymas nuo skausmo nepadeda, onkologiniams, sergantiems nervų ligomis ligoniams specialiomis priemonėmis bus malšinamas skausmas“, – netolimos ateities planus pristatė Kėdainių ligoninės vadovas S. Skauminas.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.