Į savo kompiuteriuose ar mobiliuosiuose įrenginiuose esančią interneto naršylę įvedę adresą kedainiai.lt, jau po keleto mėnesių turėtume išvysti gerokai kitokį vaizdą, nei matome dabar. Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius kovo 2 dieną su Vilniuje registruota bendrove „Fresh Media“ pasirašė sutartį, pagal kurią minėta bendrovė įsipareigojo sukurti naują rajono savivaldybės interneto svetainę ir teikti jos priežiūros bei aptarnavimo paslaugas. Už visą paslaugų paketą Kėdainių rajono savivaldybės administracija įsipareigojo sumokėti  18 029 eurus.


Prabanga ar būtinybė?

Vos Kėdainių rajono valdantieji vasario pabaigoje spėjo patvirtinti rekordinį biudžetą, savivaldybės administracija netruko imtis veiksmų, kur dalį tų pinigų išleisti. Interneto svetainė yra viena iš organizacijos įvaizdžio detalių, kurios sukūrimo bei aptarnavimo darbams nuspręsta skirti didžiulę sumą – virš 18 tūkstančių eurų.  

Kaip rašoma tarp Kėdainių rajono savivaldybės administracijos ir bendrovės „Fresh Media“ pasirašytoje sutartyje, svetainės kedainiai.lt sukūrimas kainuos 16 577 eurus. Iš rajono savivaldybės lėšų bus mokama ir už svetainės priežiūrą bei aptarnavimą – šios paslaugos per mėnesį atsieis po 121 eurą.

Bendrovė „Fresh Media“ per šešis mėnesius nuo sutarties pasirašymo dienos įsipareigojo sukurti interneto svetainę, o dar dvylika mėnesių bus teikiamos priežiūros ir aptarnavimo paslaugos, už kurias iš viso bus sumokėta dar 1452 eurai.


Kitos savivaldybės mokėjo gerokai mažiau

Taigi, 18 tūkstančių eurų už interneto svetainės sukūrimą, didelė ar maža suma? Žinoma, viskas priklauso nuo užsakovo poreikių, darbo apimčių, taikomų technologijų sudėtingumo ir t.t.

Peržvelgus Centrinėje viešųjų pirkimų sistemoje esančius duomenis, pastaraisiais metais bendrovė „Fresh Media“ tapo itin populiari tarp biudžetinių įstaigų, kurioms įgyvendina pačius įvairius projektus. Žinoma, skiriasi ir kainos. Tačiau mums įdomiausia, kiek lėšų analogiškiems projektams (interneto svetainių sukūrimui) skiria kai kurių kitų miestų ar rajonų savivaldybės.

Jau šių metų rudenį dabartinė Kėdainių rajono savivaldybės svetainė turėtų pasikeisti neatpažįstamai.


2019 metais minėta bendrovė kūrė Palangos miesto savivaldybės interneto svetainę, o už visus darbus buvo sumokėta kiek daugiau, nei 12 tūkstančių eurų.

Šios bendrovės kliente šiemet tapo ir Kazlų Rūdos savivaldybės administracija, kuriai taip pat kuriama nauja interneto svetainė, o visi darbai pagal pasirašytą sutartį kainuos virš 10 tūkstančių eurų.

Interneto svetainės sukūrimas gerokai mažiau kainavo ir Akmenės rajono savivaldybei, kuri už šias paslaugas bendrovei „Fresh Media“ sumokėjo beveik 12 tūkstančių eurų.

Naujoji interneto svetainė Kėdainių rajono savivaldybei kainuos virš 18 tūkstančių eurų. Tuo tarpu daugelis kitų savivaldybių analogiškiems projektams skiria gerokai mažesnes pinigų sumas.


Interneto svetainės atnaujinimas gerokai mažiau kainavo ir Lazdijų rajono savivaldybei, kuri pagal 2019 metais pasirašytą sutartį už atliktus darbus įsipareigojo sumokėti kiek daugiau, nei 10 tūkstančių eurų.

Į šį sąrašą patenka ir Jonavos bei Kaišiadorių rajonų savivaldybės – jos interneto svetainių sukūrimui išleido apie 12 tūkstančių eurų.

Tiesa, bendrovė „Fresh Media“ įgyvendina ir gerokai brangesnius projektus. Vienas tokių – Marijampolės savivaldybės užsakymas atnaujinti interneto svetainę, o šių darbų sutarties vertė siekia 29 tūkstančius eurų.


Dizainui – išskirtiniai reikalavimai

Pagal svetainės kūrėjams pateiktus reikalavimus, Kėdainių rajono savivaldybės interneto svetainė turėtų būti išties moderni. Už naujos svetainės sukūrimą atsakinga bendrovė „Fresh Media“ projekto įgyvendinimo laikotarpiu privalo atlikti analizę, sukurti interneto svetainės koncepciją ir dizainą bei turinio valdymo sistemą, kuri turi būti nesunkiai suprantama asmenims, neturintiems programavimo patirties ir nereikalauti specialių techninių žinių.

Kalbant apie naujosios interneto svetainės kedainiai.lt dizainą, reikalaujama, kad jis atitiktų šiandienines tendencijas, plačiai naudojamas technines galimybes, būtų orientuotas į vartotojo naršymo įpročius ir vartotojo sąsajos patogumą, taip pat privalo būti unikalus ir vientisas bei lengvai suprantamas vartotojui.

Dar vienas reikalavimas – kad naujoji svetainė būtų tinkamai atvaizduojama įvairiuose įrenginiuose, priklausomai nuo įrenginio ekrano dydžio ir tipo.

Septyniolikos metų patirtis

Kėdainių rajono savivaldybės naują svetainę kurianti bendrovė „Fresh Media“ – ne naujokė pačių įvairiausių interneto sprendimų kūrime. Šios bendrovės veikla prasidėjo prieš 17 metų.

Tarp jos klientų, kuriems jau įgyvendinti įvairūs interneto sistemų technologiniai sprendimai, yra ir privačios bendrovės ir biudžetinės įstaigos.

Bendrovės klientų gretose yra didžiausias elektros ir dujų tiekėjas Lietuvoje bendrovė „Ignitis“, įvairiais loterijas organizuojanti bendrovė „Olifėja“, taip pat elektronines parduotuves valdančios bendrovės. Ne vieną dešimtį interneto technologinių sprendimų bendrovė „Fresh Media“ yra įgyvendinusi miestų ir rajonų savivaldybėse, ministerijose, teismuose ir kitose biudžetinėse įstaigose.  

Panašios naujienos

2 Responses

  1. Naibert

    Nu jo, kažkam tai nubyrės, kam ?Atspėkite brangūs kėdainiečiai, nors man tai aišku, baisiau negali būti, žmonės atsibuskite!

    Atsakyti
  2. As

    Kodel nepakalbintas nei meras, nei Kacevicius ir neleista jiems atsakyti? Taip straipsniai nesiraso, Robertai, juk zinai, kad privalu duoti atsakyti

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.