Kėdainių M. Daukšos viešoji biblioteka ir Lietuvos aklųjų biblioteka pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria bus plečiamos paslaugos bibliotekos skaitytojams, negalin­tiems skaityti spausdinto teksto.

Lietuvos aklųjų biblioteka yra sukūrusi ir administruoja virtualią biblioteką ELVIS. Aptarnaujami ne tik neregiai ar silpnaregiai, bet ir tie, kuriems rega silpsta dėl amžiaus ar ligos, skaitymo sutrikimą turintys vaikai ir suaugusieji, žmonės, kurie dėl traumos ar ligos negali laikyti knygos ar sėdėti, bei visi negalintys skaityti spausdinto teksto. Galima rinktis iš 13 tūkst. pavadinimų įgarsintų knygų suaugusiems ir vaikams, žurnalų, filmų su garsiniu vaizdavimu.

Norint naudotis ELVIS paslaugomis, galima registruotis savarankiškai namuose adresu elvis.labiblioteka.lt, taip pat galite atvykti į viešąją biblio­teką, skambinti telefonu (8 640) 42 047 arba parašyti el. p. skaitytojai.mdvb@gmail.com.

ELVIS leidiniai skirti tik asmenims, kurie negali skaityti įprasto spausdinto teksto. Teisę naudotis Jums suteiks:

  • neįgaliojo pažymėjimas, jei jame nurodyta, kad turite sutrikimą, dėl kurio negalite skaityti spausdinto teksto;
  • logopedo pažyma;
  • NDNT sprendimas dėl neįgalumo lygio, darbingumo lygio arba specialiųjų poreikių lygio nustatymo;
  • Psichologinės-pedagoginės tarnybos išvada;
  • šeimos gydytojo pažyma apie ilgalaikį ar laikiną negalėjimą skaityti.

Atlikus registraciją ELVIS sistemoje, galėsite išsirinkti leidinius ir įsirašyti juos į atsineštą CD diską ar USB atmintuką.

Leidinių klausytis galima bibliotekoje esančiose kompiuterizuotose darbo vietose arba bibliotekininkai pamokys, kaip tą daryti namuose.

Parengta pagal M. Daukšos viešosios bibliotekos inf.

Panašios naujienos