Visos kalėdinės dovanėlės vos tilpo prie eglutės.

Visos kalėdinės dovanėlės vos tilpo prie eglutės.

Per 50 išpildytų slapčiausių vaikų norų ir svajonių – šios Kalėdos bus įsimintinos sudėtingomis sąlygomis gyvenančiose šeimose augantiems mažiesiems svajotojams bei jų tėveliams. Savo gerumu ir dosnumu mažuosius kėdainiečius pradžiugino ne tik kraštiečiai, bet geros valios žmonės iš viso pasaulio.

Trečiadienį, Kėdainių bendruomenės socialinio centro paslaugų socialinės rizikos asmenims padalinyje, įsikūrusiame Šėtos gatvėje (arba trumpiau – Nakvynės namuose) buvo juntamas nekasdienis sujudimas ir šurmulys. Sukviestosios šeimos, gyvenančios sudėtingomis sąlygomis su savo mažosiomis atžalomis nekantriai laukė pasirodant Kalėdų senio ir Snieguolės. Tiesa, pats Senis net ir su Snieguolės pagalba nebūtų sugebėjęs panešti tokios gausybės dovanų, kiek jų buvo paruošta vaikams.

Norėjo lėlių, mašinėlių, dviračių

„Mūsų socialinės darbuotojos dalyvavo internetinėje akcijoje „Išpildyk vaiko svajones“, kurioje surašėme ir pateikėme mūsų vaikučių norus. Labai džiaugiamės, kad atsirado 55 geros valios žmonės, kurie sutiko išpildyti visas svajones“, – šypsojosi Regina Chmieliauskienė, padalinio vadovė.

Kokios buvo vaikučių svajonės? Direktorė sutiko jų keletą atskleisti.

„Vaikai svajojo gauti ir mp3 grotuvą, ir dviratį, ir paspirtuką, ir lėlių, kurias galima maitinti ir atrodo kaip tikri kūdikiai. Berniukai norėjo mašinų, kurios atrodytų kaip brolio ar tėčio“, – atskleidė ji.

Aplink Kalėdų senį susispietė būrys vaikų.

Aplink Kalėdų senį susispietė būrys vaikų.

Į svajonių išsipildymo popietę buvo pakviesti ne tik vaikai ir tėveliai, bet ir keli geradariai, patys savo rankomis norėję įteikti dovanėles vaikams. „Dovanotojų sulaukėme ne tik iš mūsų krašto – pasitaikė aukotojų iš Vilniaus, nemažai dovanų gavome ir iš užsienio“, – sakė ji ir pridūrė, kad praktiškai visas svajones pavykę įgyvendinti. Nors kelios ir liko, neabejoja, kad iki švenčių norimos dovanos pasieks visus vaikus. –

„Mūsų socialinės darbuotojos vos spėjo pildyti norų sąrašus ir eiti pasiimti dovanėlių, jas pakuoti. Tačiau šie rūpesčiai – ypač malonūs“, – sakė pašnekovė.

Pustrečio šimto svajonių

Pasak projekto „Vaikų svajonės“ koordinatorės Vaidos Čepkienės, Kėdainių rajono socialiniai darbuotojai šiemet surinko 268 vaikų iš Kėdainių rajono svajones. „Jos visos buvo publikuotos ir pasirinktos įgyvendinti. Ačiū visiems aukotojams“, – dėkojo ji.

Projekto „Vaikų svajonės“ metu yra renkamos vaikų, augančių socialinės rizikos bei socialinių įgūdžių stokojančiose šeimose, norus ir svajones, jos publikuojamos projekto tinklapyje ir sudaromos sąlygas geros valios žmonėms jas įgyvendinti.

Panašios naujienos