G. Frolovienė įspėjo. "Nuo kūno parazitų nė vienas mūsų nėra apsaugotas šimtu procentu".

G. Frolovienė įspėjo. „Nuo kūno parazitų nė vienas mūsų nėra apsaugotas šimtu procentu“.

Paskaitos klausėsi Nakvynės namų gyventojai.

Paskaitos klausėsi Nakvynės namų gyventojai.

Jie visur, neįmanoma nuo jų pasislėpti! Parazitai, virusai ir bakterijos palyginus lengvai ir paprastai gali patekti į žmogaus organizmą, tad mes kasdien rizikuojame priimti „neprašytus svečius“.

Apie tai, kaip nuo parazitų apsisaugoti, kaip gydytis jų sukeliamas ligas sužinojo Kėdainių nakvynės namų gyventojai bei socialinės rizikos šeimų mamos.

Pasak Kėdainių bendruomenės centro paslaugų socialinės rizikos asmenims padalinio (trumpiau – Nakvynės namų) socialinių darbuotojų, kūno parazitų – utėlių, blusų problema šioje įstaigoje gana gaji.

„Iš ties, mums ši problema aktuali. Norime ir pačios pagilinti žinias, kaip dorotis su parazitais, taip pat ir informuoti mūsų klientus“, – sakė socialinė darbuotoja Aistė Timofejavaitė.

Į svečius pas Nakvynės namų gyventojus atvyko Giedrė Frolovienė, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro mokyklų visuomenės sveikatos priežiūros specialistė.

„Kūno parazitais, virusais, bakterijomis gali užsikrėsti, parsinešti į namus mes visi, niekas nėra nuo jų apsaugotas šimtu procentu“, – įspėjo ji.

Pasak specialistės, viena iš efektyviausių priemonių, norint išvengti ligų, yra kasdienis ir kruopštus rankų plovimas.

„Labai svarbu laikytis higienos ir sanitarijos taisyklių. Ypač svarbu plauti rankas, tačiau ne atmestinai, bet kruopščiai ir atidžiai. Rankose gali knibždėte knibždėti įvairiausių bakterijų ir virusų, parazitų kiaušinėlių. Be to, būtų pravartu kruopščiai valyti ir savo mobilųjį telefoną“, – pagrindines taisyklės pristatė G. Frolovienė.

Ji susirinkusiems klausytojams taip pat pristatė ir kirmėlių, utėlių, blusų sukeliamų ligų požymius, davė daug naudingų patarimų, kaip atsikratyti šių ligų sukėlėjų, kaip saugotis. Tačiau, kaip ne kartą pabrėžė G. Frolovienė, svarbiausia – asmens higiena.

Socialinė darbuotoja Kristina Grigaliūnienė džiaugėsi artimu ir geranorišku bendravimu su Kėdainių visuomenės sveikatos biuru.

„Kartais su mūsų padalinio klientais neišeina susitarti, kad šie kreiptų dėmesį savo sveikatai ir gydytųsi nuo parazitų sukeltų ligų. Tada kreipiamės į biuro specialistus, kurie aprūpina mus priemonėmis, raitojamės rankoves ir pačios padedame žmonėms atsikratyti blusų, utėlių, kitų parazitų“, – kalbėjo socialinė darbuotoja.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.