Šiąnakt, kaip ir buvo prognozuota, Lietuvą ,,skalbė“ didžiulės liūtys, stipriai griaudėjo, žaibavo. Laimei, gamtos stichijų šėlsmas, ugniagesių teigimu, mūsų rajone didelių eibių neprikrėtė.

Mažiau pasisekė kitiems rajonams. Pavyzdžiui, Klaipėdoje, preliminariais duomenimis, pasiektas stichinio lietaus kiekis. Per 1 valandą iškrito 53 mm. lietaus (per 2 val. 65,5 mm.), o tai yra daugiau nei pusė viso mėnesio normos. Labai daug lietaus teko ir Nidai, taip pat Vilniui, Varėnai, Dūkštui.

Lietuvos hidrometeorologijos duomenimis, šiandien kai kur orai įkais net iki 34 laipsnių. Beveik visoje šalyje mažai debesuota ar giedra, iš pietų veržiasi drėgna ir karšta oro masė.

Vėlai vakare (apie 22–00 val.) vakariniuose ir pietvakariniuose rajonuose vėl formuosis smarkios liūtys, lydimos perkūnijų, škvalinių vėjo sustiprėjimų iki 15-20, kai kur 23 m/s, gali pasitaikyti krušos.

Gyventojams patariama pasisaugoti

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena, kad pučiant  stipriam vėjui, lūžta dideli medžiai, krinta jų šakos, griūna silpnos konstrukcijos statiniai, virsta nepritvirtinti įrenginiai. Be to, gali sutrikti ryšiai ir elektros energijos tiekimas.

Norint išvengti galimų nepatogumų ir nuostolių, patariama imtis šių veiksmų:

  • Sutvirtinkite laikinus pastatus, statinius, mechanizmus, laikinas konstrukcijas, įrenginius. Sandariai uždarykite gyvenamųjų ir ūkinių pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas;
  • išneškite iš kiemo ar balkono daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas, arba juos gerai pritvirtinkite;
  • nestovėkite po aukštais medžiais, prie elektros linijų, nestatykite automobilių po medžiais;
  • namuose turėkite žibintuvėlį, atsarginių elementų, radijo imtuvą, žvakių;
  • jei išvykstate iš namų, išjunkite elektrą, užsukite dujų, vandens sklendes, uždarykite langus, langines, užrakinkite duris ir atlikite visus įprastus veiksmus, kuriuos darote išvykdami bent kelioms dienoms.

„Kėdainių mugės“, Kauno PGV ir PAGD inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos