Kėdainių muzikos mokyklos mokinių taryba penktadienį surengė ilgai lauktą pramogą – tradicinį renginį „Naktis muzikos mokykloje“, į kurį moksleiviai ir mokytojai atėjo nešini pagalvėmis, miegmaišiais, kai kas ir pižamą vilkėdami, bet miegoti niekas nesiruošė. Ir kur čia miegosi, jei vietoj lopšinės griaudėjo rokas, vyko protmūšis, orientacinės varžybos, buvo grojama, šokama.

Renginį energingai ir trankiai „atidarė“ grupė „ZAZA“. Kadangi tai buvo pirmas oficialus koncertas, jį grupės nariai pavadino „ZAZOS išpažintimi“. Pasiklausyti šio koncerto veržėsi ne tik Muzikos mokyklos bendruomenė, bet ir roką mėgstantys kėdainiečiai.

ZAZA. (L. Pranckevičiūtės nuotr.)

Muzikos mokyklos direktorė Rūta Kutraitė pasakojo, kad keli vaikinai pernai birželį atėję pasakė norintys mokykloje repetuoti, o tada … pradingo iki rugpjūčio pabaigos, bet po to pradėjo muzikuoti.

„Beveik visi grupės nariai yra baigę Muzikos mokyklą ir dabar mokosi pagal tęstinio mokymo programą, o vienas vaikinas niekada nėra mokęsis pas mus. Pagalvojome, kad jiems reikia idėjinio vado, pakalbinome Vitalį Vidiką. Ir, štai, pirmasis grupės koncertas“, – šyptelėjo įstaigos direktorė R. Kutraitė.

Liko „nakvoti“ per 40 moksleivių ir mokytojų

Po „ZAZOS“ koncerto, dalis publikos išsiskirstė. Pasilikti galėjo tik tie 12–18 metų moksleiviai, kurie iš anksto užsiregistravo ir buvo gavę tėvų sutikimą. „Nakties Muzikos mokykloje“ programą sudarė mokinių taryba.

„Moksleiviai savarankiškai nusprendė, kuo nori užsiimti, kokios veiklos jiems patinka. Tokį renginį Muzikos mokykloje organizuojame gal trečią, ar net ketvirtą kartą. Tiesa, dėl pandemijos, buvo pertrauka, bet vaikai šio renginio neužmiršo ir labai jo laukia, nes žino, kad laukia muzikali, turininga naktis mokykloje. Miegoti tikrai nesiruošiame. Po roko grupės koncerto bus protmūšis, orientacinės varžybos, vidurnaktį laukia „Jam session“, visi, kas kuo moka groti, galės pasirodyti, kaip gi be muzikos, bus ir šokiai, ir karaoke, kartu valgysime picas. Miegmaišių greičiausiai neteks išsivynioti, ne miegoti susirinkome (šypsosi).

Renginyje dalyvauti užsiregistravo 43 moksleiviai. Bus ir mokytojų, kurie leis laiką kartu ir tuo pačiu prižiūrės vaikus. Tokių renginių metu atsiskleidžia ir talentai, ir būdo savybės, o labiausiai atsiranda komandos pojūtis, vaikai susibičiuliauja, tampa draugais“, – apie nakties Muzikos mokykloje patirtis kalba renginių organizatorė Aistė Dubinkaitė-Stankevičienė.

Nekantriai laukia

Renginį „Naktis Muzikos mokykloje“ organizuoja mokinių taryba. Tai vienas laukiamiausių renginių mokykloje.

„Tai yra kaip atrakcija, nuotykis, suvedantis moksleivisu ir mokytojus drauge pabūti ir linksmai bei įdomiai praleisti laiką. Visi žino, kad vien salėje tikrai nesėdėsime, veiklos vyks visoje mokykloje. Beveik visos užduotys bus susijusios su muzika, juk mes esame Muzikos mokykloje. Pavyzdžiui, reikės atpažinti kompozitorių, sugalvoti melodiją ir ją užrašyti ir pan. Manau, kad bus linksma“,  – sakė viena iš renginio organizatorių, mokinių tarybos pirmininkė Austėja.

Nori įdomiai praleisti laiką

„Pirmą kartą ateinu į mokyklą su pagalve. Nesitikiu miegoti, tiesiog, pasiėmiau, kad būtų patogiau. Taip pat turiu miegmaišį ir pižamą.

Nelabai įsivaizduoju, kaip čia viskas vyks, bet norėjau dalyvauti, nes norisi įdomesnių veiklų, o jų čia, Muzikos mokykloje, tikrai yra. Mes čia nenuobodžiaujame“, – tvirtino Adomas.

„Dabar bus koncertas, po to žiūrėsime filmus, dalyvausime ir kitose veiklose. Manau, tokie renginiai reikalingi, kad visi susirinktų, geriau susipažintų, čia toks bendruomenės stiprinimas.

Nors naktis ilga, galvojam, kad gal ištversime be miego“, – sakė į renginį su miegmaišiais atskubėjusios Liepa ir Rugilė.

Problemų nekyla

Nors naktiniame renginyje dalyvauja ne viena dešimtis moksleivių, pasak Muzikos mokyklos vadovės R. Kutraitės, viskas praeina sklandžiai.

„Visi gali jaustis laisvai, tačiau yra taisyklė, kurios reikia laikytis – negalima rūkyti, vartoti alkoholio. Iki šiol nėra kilę jokių problemų. Tik vieną kartą esame atsitiktinai pas moksleivį radę elektroninę cigaretę, tada skambinome tėvams, kad pasiimtų vaiką. Bet jokių kitų incidentų nėra buvę“, – sakė įstaigos direktorė.