Praėjusį šeštadienį Šilutės rajone įvyko nacionalinis šienpjovių dalgiais čempionatas. Gausiausias būrys šienpjovių (aštuoni) ir juos palaikančių buvo iš Kėdainių rajono. O „Metų šienpjovės“ titulas atiteko ukrainietei Jekaterinai Jevkovai iš Charkivo regiono Ukrainoje, kuri šiuo metu yra apsistojusi Kėdainiuose.

Į Šilutės rajono Rupkalvių kaimą susirinko 47 čempionato dalyviai (33 vyrai ir 14 moterų) iš Šilutės, Plungės, Klaipėdos, Kauno, Alytaus, Šiaulių, Vilniaus, Druskininkų ir Biržų rajonų, juos atlydėjo palaikymo komandos.

Dėl „Metų šienpjovės“ titulo varžėsi dvi moterys: lietuvė ir ukrainietė. Greičiausios šienpjovės titulas atiteko Jekaterinai Jevkovai iš Charkivo, į Lietuvą atvykusiai balandžio viduryje.

Portalui Agrobitė.lt ji pasakojo, kad apie čempionatą jai papasakojo viena iš Lietuvos savanorių, padedančių Ukrainos karo pabėgėliams Kėdainiuose.

„Dalgiu šienaudavau vaikystėje, esu kilusi iš kaimo, turėjome ūkį, kuriame tėvams tekdavo po truputį padėti. Pastaruoju metu neturėjau dalgio rankose daugiau nei 10 metų, atvykau čia, ir štai, netikėta pergalė“, – Agrobitei.lt sakė „Metų šienpjovės“ titulą peniusi ukrainietė  J. Jevkova, greičiausiai tarp moterų nušienavusi 1,5 metrų pločio ir 30 metrų ilgio ruožą.

Dėl „Metų šienpjovio“ titulo varžėsi 10 vyrų. Greičiausiojo šienpjovio titulą pelnė vietinis šilutiškis Kozmas Auškalnis, jis greičiausiu šienpjoviu buvo pripažintas ir praėjusiais metais.

Čempionate buvo pasiektas naujas Lietuvos rekordas – masiškiausia šienapjūtė, kurioje dalyvavo net 32 šienpjoviai – vyrai ir moterys, vienu metu ir vienu ritmu šienavę tą pačią pievą. Šis pasiekimas bus įtrauktas į įdomiausių Lietuvos rekordų knygą.

Titulinė nuotrauka: Čempionate buvo pasiektas naujas Lietuvos rekordas – masiškiausia šienapjūtė. (Baltijos aplinkos forumo nuotr.)