Dovilė Filmanavičiūtė, „Odė moterystei“ – taip vadinasi kovo 8-ąją rašytas Nacionalinio diktanto tekstas. Net 21 kraštietis Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdžių salėje susikaupęs rašė diktuojamą tekstą.

Diktantą šiais metais savivaldybės tarybos posėdžių salėje rašė 21 kraštietis.

Nacionalinis diktantas buvo rašomas ir rajono ugdymo įstaigose – savo lietuvių kalbos žinias išbandė ir mokiniai. Kaip visada, rašyti diktantą galėjo ir kiekvienas norintis: namuose ar darbovietėje. Diktanto tekstas, tradiciškai, buvo transliuojamas per LRT radijo pirmąją programą bei internetu.

Trys kėdainietės rašė visus 12 kartų

Šiais metais diktantas buvo rašytas jau 12 kartą, ir visus šiuos dvylika kartų diktantą rašė trys moterys: Aloyza Gaučienė, Jolita Bačinskaitė, Simona Markevičienė. Jos buvo apdovanotos Kėdainių rajono savivaldybės dovanomis, kurias įteikė savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

„Esu savo krašto patriotė, myliu Lietuvą ir lietuvių kalbą, man ji labai svarbi,– sakė viena renginio dalyvių, senjorė A. Gaučienė. – O dabar Nacionalinio diktanto rašymas man yra pramoga, šios dienos kiekvienais metais labai laukiu, man tai – kaip šventė, visą dieną būna pakili nuotaika.“ Apžvelgusi visą salę, moteris teigė nuoširdžiai besidžiaugianti, kad diktantą rašo ir labai daug jaunų žmonių. „Nesiekiu kažkokių didelių laimėjimų, norėčiau, kad laimėtų jaunas žmogus“, – šypsojosi moteris ir pridūrė, kad visi iki šiol buvę diktanto tekstai jai labai patiko: „Būna, kad kartais perverčiu jau rašytus tekstus, pasižiūriu, prisimenu“, – pasakojo A. Gaučienė.

Ėjo išbandyti savo žinių

Erika Krasilnikienė teigė, jog diktantą rašė tiesiog dėl savęs, norėdama išbandyti savo jėgas. „Pasitikiu savo jėgomis. Specialiai diktantui nesiruošiu, einu į jį turėdama bendro išsilavinimo žinių“, – dar prieš diktantą sakė kėdainietė.

Būta nemažai ir tokių žmonių, kurie Nacionalinį diktantą rašė pirmąjį kartą.

Konkurso dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose. Galutiniai rezultatai paaiškės po kelių savaičių, kuomet bus ištaisyti darbai ir geriausiai diktantą parašę žmonės bus pakviesti dalyvauti antrajame, finaliniame ture, kuris vyks po mėnesio, balandžio 13 dieną. Nacionalinio diktanto nugalėtojai bus apdovanoti gegužės 7 d. Prezidentūroje.

Pirmojo turo diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 11 dieną svetainėse www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais). Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 30 tūkst. žmonių.

Dalyviai rašė D. Filmanavičiūtės tekstą „Odė moterystei“. „Tegul tas tekstas būna mano žinutė jums. Šlovinkit moterį. Neaprėpiamą galybę ir stiprybę. Jos vaikai – visas pasaulis. Ir tegul būna ji pašlovinta ne tik šiandien“, – feisbuke apie savo tekstą rašė D. Filmanavičiūtė.

Aloyza Gaučienė Nacionalinį diktantą rašo jau 12 kartą!

12 kartą diktantą rašo ir Simona Markevičienė.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.